Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.04.2019 SAAT 13:53:57
Advert
 
Advert

Türkkan taş ocaklarını TBMM’ye taşıdı

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Gebze’deki taş ocaklarını TBMM’ye taşıdı
Türkkan taş ocaklarını TBMM’ye taşıdı

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kocaeli Gebze’de yapılan ve çevreyi ve insan sağlığını tehdit eden taş ocaklarını Meclis gündemine taşıdı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a verdiği soru önergesinde, “Kocaeli Gebze Kirazpınar Mahallesi’nde Emlak Konut tarafından 550 konutluk ve 800 konutluk iki site, ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 213 konutluk olmak üzere toplam 1.563 konutluk bir yerleşim yeri bulunmaktadır. Bu konutlar tamamen doludur. Ayrıca Gebze Emlak konutları 3.Etap projesi kapsamında devam eden 1.903 adet konut bulunmaktadır. Bunlar bittiğinde buradaki toplam konut sayısı 3.466 olacaktır” diyen Türkkan, emlak konut tarafından yapılan bu sitelere yaklaşık 300 metre uzaklıkta taş ocakları bulunduğunu, taş ocaklarında yapılan patlatmaların sakinleri korkuttuğunu, binaların temellerine zarar verdiğini söyledi.

 

İŞTE SORULAR 

Bu taş ocaklarının başta çocuklar olmak üzere bölgede yaşayanların sağlığını tehdit ettiğini de ifade eden İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bölgede oturanların taş ocakları ile ilgili olumsuzlukları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na birçok kez bildirmesine rağmen herhangi bir yanıt verilmediğine de vurgu yaptı. 
İşte Türkkan’ın soruları: “Kocaeli Gebze ilçesi Kirazpınar Mahallesi’nde Emlak konut tarafından yapılan sitelere yaklaşık 300 metre uzaklıkta yer alan taş ocaklarının yapımına başlanmadan önce çevreye zarar verip vermeyeceği konusunda detaylı araştırma yapılmış mıdır? Bu bölgedeki taş ocaklarının binaların sarsılmasına ve temellerine zarar vermesine karşı alınmış bir tedbir var mıdır? Bu konuda alınmış herhangi bir tedbir yoksa bundan sonra alınması düşünülmekte midir, düşünülen tedbirler nelerdir? Taş ocaklarının çevreyi ve insan sağlığını tehdit ettiği ortadayken neden bu ocakların yapımına göz yumulmuştur, bu bölgenin seçilmesinin özel bir nedeni var mıdır? Taş ocaklarının sebebiyet verdiği olumsuzluklar çevre sakinleri tarafından bakanlığa bildirilmesine rağmen neden bugüne kadar herhangi bir yanıt verilmemiştir? Bölgedeki taş ocaklarının insan sağlığına verdiği ve bundan sonra vereceği zararların giderilmesi konusunda alınmış tedbirleriniz nelerdir?”

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8112 TL 5.7880 TL
Euro
EURO
6.5348 TL 6.5088 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA