Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.04.2019 SAAT 15:40:50
Advert
 
Advert

Bilgi Köprüsü’nde kadın sağlığı toplantısı

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nda, kanser hastalığının nedenleri, korunma yolları ve tedavisiyle ilgili eğitim toplantısı gerçekleşti
 Bilgi Köprüsü’nde kadın sağlığı toplantısı

İZMİT Yenişehir Mahallesi’nde kreş, anaokulları ve özel öğretim kursları olarak 5 ayrı birimde faaliyet gösteren Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nda sosyal sorumluluk projesi kapsamında kanser farkındalık toplantısı gerçekleşti. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Hanım tarafından geçen yıl başlatılan ve ilçelerde kaymakam eşlerinin himayesinde gerçekleştirilen Kadın Sağlığı Eğitimi Projesi’nin (KSEP) İzmit Koordinatörü Dr. Işın Bilginer’in konuşmacı olduğu eğitim toplantısı, İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak No:39 adresinde bulunan Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu Konferans Salonu’nda yapıldı.


KANSERİN NEDENLERİ ANLATILDI

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü Beyhan Gürsoy, Kurucu Temsilcisi Sadiye Büyükada, Montessori Anaokulu Müdürü Zeynep Emiroğlu, Kids Anaokulu Müdürü Fikret Bilgin Kaya, Özel Öğretim Kursu Müdürleri Zeynep Melda Müftüoğlu Yıldırım, Zehra Yeşiltaş, Kreş Müdürü Sibel Yalçınöz ile çok sayıda öğretmenin takip ettiği toplantıda kanserin nedenleri, korunma yolları ve tedavisiyle ilgili önemli bilgiler verildi. 


ERKEN TEŞHİS ÖNEM TAŞIYOR

Özellikle meme kanserinin, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadınlarda en sık görülen kanser türü olduğuna dikkat çekildi. Her sekiz kadından birinin hayatının belirli zamanlarında meme kanserine yakalanacağı, meme kanserine karşı en iyi koruyucu yöntemin erken teşhis olduğu açıklandı. Kanser yayılmadan önce teşhis edilirse yüzde 96’ya kadar varan oranlarda, hastalıktan kurtulma şansı olduğuna dikkat çekildi. Öte yandan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy tarafından ilimizde başlatılan KESP sayesinde bugüne kadar 20 bine yakın kadına sağlık eğitimi verildiği öğrenildi.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8446 TL 5.8212 TL
Euro
EURO
6.5735 TL 6.5473 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA