Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 24.01.2019 SAAT 10:33:59
Advert
 
Advert

TDBB’de gündem büyük zirve

TDBB’nin ekim ayı yönetim kurulu toplantısına Büyükşehir Belediyesi’nin 'Göç, Mültecilik ve İnsanlık' başlığı altında düzenlediği Kartepe Zirvesi 2018 damgasını vurdu
TDBB’de gündem büyük zirve

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ekim ayı yönetim kurulu toplantısına katıldı. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahibi olduğu buluşmada TDBB Başkanı Karaosmanoğlu, Türk dünyasına dönük yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Toplantıya bu yıl ikinci düzenlenen Kartepe Zirvesi de damgasını vururken, Başkan Karaosmanoğlu bu yılki Göç, Mültecilik ve İnsanlık başlığı altından dünyaya haykırılacak sözlerin olduğunu söyledi. 

 

KÜRESEL ZİRVE

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu üyelerini Kartepe Zirvesi hakkında bilgilendiren İbrahim Karaosmanoğlu, bu sene 'Göç, Mültecilik ve İnsanlık' temasıyla toplanılmasının önemine değindi.  Kartepe Zirvesi programı, katılımcı profili, izleyici talebi, kamuoyu beklentisi bakımından, ikinci yılı itibariyle çok önemli bir mesafe aldığını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Kartepe Zirvesi artık küresel bir zirve olarak öne çıkıyor. 26–28 Ekim tarihleri arasından Kartepe Greenpark Otel’de gerçekleştirilecek olan Kartepe Zirvesi’ne, TDBB’nin üyelerini ve yönetim kurulunu davet ediyorum” şeklinde konuştu. 


İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Kartepe Zirvesi 2018’in, Göç, Mültecilik ve İnsanlık temasıyla toplanmasıyla birlikte, 2 çalıştay, 2 açılış oturumu, 46 panel, 11 vaka kritik, 12 Akademik Panelde; Suriye, Filistin, Irak, Meksika, Filistin göçleri başta olmak üzere, göç bütün boyutlarıyla ele alınacağını da sözlerine ekleyen İbrahim Karaosmanoğlu, “Göç farklı boyutlarıyla bütün dünyanın, insanlığın meselesidir. Türkiye göç meselesinin; insani, ahlaki ve teknik çözümü için her alanda inisiyatif almıştır, almaktadır. Kartepe Zirvesi 2018 de Göç, Mültecilik ve İnsanlık meselesinde çözümüne katkı sunacaktır” şeklinde konuştu. Kartepe Zirvesi’nde bu yıl 31 ülke, 184 kurum temsil edilmesinin yanı sıra yurt içinden 62 yurt dışından 31 üniversiteden akademisyen görüş ve düşüncelerini dünya kamuoyu ile paylaşacak. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3317 TL 5.3105 TL
Euro
EURO
6.0586 TL 6.0344 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA