Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.04.2019 SAAT 15:43:52
Advert
 
Advert

TDBB’de gündem büyük zirve

TDBB’nin ekim ayı yönetim kurulu toplantısına Büyükşehir Belediyesi’nin 'Göç, Mültecilik ve İnsanlık' başlığı altında düzenlediği Kartepe Zirvesi 2018 damgasını vurdu
TDBB’de gündem büyük zirve

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ekim ayı yönetim kurulu toplantısına katıldı. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahibi olduğu buluşmada TDBB Başkanı Karaosmanoğlu, Türk dünyasına dönük yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Toplantıya bu yıl ikinci düzenlenen Kartepe Zirvesi de damgasını vururken, Başkan Karaosmanoğlu bu yılki Göç, Mültecilik ve İnsanlık başlığı altından dünyaya haykırılacak sözlerin olduğunu söyledi. 

 

KÜRESEL ZİRVE

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu üyelerini Kartepe Zirvesi hakkında bilgilendiren İbrahim Karaosmanoğlu, bu sene 'Göç, Mültecilik ve İnsanlık' temasıyla toplanılmasının önemine değindi.  Kartepe Zirvesi programı, katılımcı profili, izleyici talebi, kamuoyu beklentisi bakımından, ikinci yılı itibariyle çok önemli bir mesafe aldığını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Kartepe Zirvesi artık küresel bir zirve olarak öne çıkıyor. 26–28 Ekim tarihleri arasından Kartepe Greenpark Otel’de gerçekleştirilecek olan Kartepe Zirvesi’ne, TDBB’nin üyelerini ve yönetim kurulunu davet ediyorum” şeklinde konuştu. 


İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Kartepe Zirvesi 2018’in, Göç, Mültecilik ve İnsanlık temasıyla toplanmasıyla birlikte, 2 çalıştay, 2 açılış oturumu, 46 panel, 11 vaka kritik, 12 Akademik Panelde; Suriye, Filistin, Irak, Meksika, Filistin göçleri başta olmak üzere, göç bütün boyutlarıyla ele alınacağını da sözlerine ekleyen İbrahim Karaosmanoğlu, “Göç farklı boyutlarıyla bütün dünyanın, insanlığın meselesidir. Türkiye göç meselesinin; insani, ahlaki ve teknik çözümü için her alanda inisiyatif almıştır, almaktadır. Kartepe Zirvesi 2018 de Göç, Mültecilik ve İnsanlık meselesinde çözümüne katkı sunacaktır” şeklinde konuştu. Kartepe Zirvesi’nde bu yıl 31 ülke, 184 kurum temsil edilmesinin yanı sıra yurt içinden 62 yurt dışından 31 üniversiteden akademisyen görüş ve düşüncelerini dünya kamuoyu ile paylaşacak. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8446 TL 5.8212 TL
Euro
EURO
6.5735 TL 6.5473 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA