Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.03.2019 SAAT 11:36:39
Advert
 
Advert Advert Advert

MEGİP için ilk işbirliği protokolü

İŞKUR İl Müdürlüğü, Kocaeli Sanayi Odası, İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Metraco İthalat İhracat Firması arasında MEGİP işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında 100 kişiye yönelik Düz Dikiş Makineci mesleği eğitimi verilecek.
MEGİP için ilk işbirliği protokolü

Arif BULUT - İŞKUR İl Müdürlüğü, Kocaeli Sanayi Odası, İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Metraco İthalat İhracat Firması arasında Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü ( MEGİP) kapsamında işverenlerin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere meslek edindirme kurslar açmak amacıyla işbirliği protokolü imzaladı. İŞKÜR İl Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen protokol törenine İl Müdürü Ulvi Yılmaz’ın yanı sıra İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Aydın, KSO Genel Sekreter Yardımcısı Elif Bilgisu, KSO İnsan Kaynakları Uzmanı Aydın Kılınç,  Metraco İthalat İhracat Firması Yetkilisi Cesim Bildirici ve Metraco İthalat İhracat Firması İnsan Kaynakları Müdürü Ahmet Taşdemir katıldı.


GÜNLÜK 61,65 CEP HARÇLIĞI

Programda konuşan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz “ TOBB ile imzaladığımız, Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında işverenlerimizin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere düzenlenecek mesleki eğitim kurslarımızda teorik ve pratik eğitimi bir arada uygulayabileceğimiz yeni bir sistemi hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda 160 fiili günü geçmeyecek şekilde düzenlenecek mesleki eğitim kurslarımıza katılan vatandaşlarımıza günlük 61,65 cep harçlığı ödemesinin yanı sıra katılımcıların iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri de Çalışma ve İş Kurumunca karşılanacaktır” dedi. 


BEKLENTİMİZ 

Sözlerine devam eden Yılmaz “Düzenlenecek eğitimlerde eğitime ilişkin eğitici, kursiyer zaruri gideri ve GSS kapsamında yapılacak tüm giderler İŞKUR tarafından karşılanabilecek” diyen Yılmaz “ Bu noktada işverenlerimizden beklentimiz, hangi meslekte ve hangi nitelikte işgücüne ihtiyaç duyduklarını bizimle paylaşmalarıdır. İşverenlerimiz bu bildirimlerini bağlı oldukları meslek örgütleri aracılığı ile tarafımıza iletebilecekler” şeklinde konuştu. 


100 KİŞİYE YÖNELİK

Yılmaz sözlerinin sonunda “İlimizde bu kapsamda Sana ve Ticaret Odaları temsilcileri ile Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüz toplantılarını gerçekleştirmiş, işgücü piyasasında alınan eğitim başvuruları değerlendirilerek protokol kapsamında ilk MEGİP eğitimlerinin Metraco İthalat İhracat ve Tic. A.ş.’nin talebi doğrultusunda, 100 kişiye yönelik Düz Dikiş Makineci mesleğinde düzenlenmesini  uygun görerek karara bağlamıştır. Yapılacak eğitimin 25 katılımcıdan oluşan ilk grubu 5 Kasım tarihinde başlatılacaktır” dedi. 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5456 TL 5.5235 TL
Euro
EURO
6.2837 TL 6.2586 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA