KENTKaçak yapıya göz açtırılmıyor
Kaçak yapıya göz açtırılmıyor
26.03.2015 11:49:00 Tarihinde Eklenmiştir. 

Büyükşehir Belediyesi tarafından Karamürsel ve Kandıra’da kaçak yapıların yıkım işlemi gerçekleştirildi

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı İmar İşleri Şube Müdürlüğü kaçak yapılara geçit vermiyor. Kaçak yapıyla mücadele kapsamında, Karamürsel ve Kandıra ilçelerinde kaçak yapılar yıkıldı.

 

9 ADET KAÇAK YAPIKaramürsel Kayacık Mahallesi Feneryolu Caddesi üzerinde Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı’nca başlatılmış olan “sahil düzenleme çalışması” projesi alanında kalan ve Hazine’ye ait alandaki 9 adet yapı yıkıldı.

 

BÜYÜKŞEHİR DENETİMİNDE YIKILDIÖte yandan Kandıra Kefken Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı’nca başlatılmış olan “sahil düzenlemesi ve yürüyüş yolu çalışması” kapsamında tescil harici alanda yer alan kaçak yapılar ve ahşap iskeleler de yıkıldı. Yıkım işlemi Büyükşehir Belediyesi denetiminde, Kandıra Belediyesi ve yapı sahipleri tarafından gerçekleştirildi.

 

YIKIMLAR DEVAM EDECEKKocaeli genelinde kaçak yapılarla mücadele kapsamında önümüzdeki günlerde yeni kaçak yapıların yıkılacağını duyuran Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı İmar İşleri Şube Müdürlüğü, ilimizde kaçak yapılaşmaya göz açtırmamaya kararlı. 775 Sayılı Gecekondu Kanunu’nun 18. maddesi uyarınca yapılan yıkım programları önümüzdeki günlerde de kentin çeşitli noktalarında devam edecek.

 

 

Bu Haber 271 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Kocaeli'de trafikteki araç sayısı arttı
Ulaşım bugün zamlı
Büyükşehir’den çiftçiye 74 tonluk tohum desteği
Mavi bayraklar bu yıl da dalgalanacak
 Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2015 yılı Mavi Bayrak ödüllerini açıkladı. Türkiye, 50 ülke arasında, plaj sıralamasında, 436 ödüllü plajı ile ikinci sır...
Yaşar Kemal KOÜ’de anıldı
 Bu yıl 7.’si düzenlenecek Kocaeli Kitap Fuarı kapsamında, geçtiğimiz ay hayatını kaybeden ünlü yazar Yaşar Kemal anıldı BÜYÜKŞEHİR Belediyesi ve Koca...