Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.04.2019 SAAT 15:38:22
Advert
 
Advert

Göçmenleri artık daha iyi anlıyoruz

Göçmenleri artık daha iyi anlıyoruz

KARTEPE Zirvesi, “Budapeşte Süreci ve Uluslararası Düzenlemelerde Gelişmeler” başlıklı panel oturumda değerlendirildi. Panelde konuşan Londra Regent’s Üniversitesi’nden Prof. Dr. İbrahim Sirkeci, “Budapeşte süreci farklı girişimleri takip ediyor. Ülkeler sınırlarını kontrol etmek için pek çok önlem alıyor. Göçmenliği bir şekilde yönetmemiz gerekiyor. Yasa dışı göçmenliğin önüne geçmek içim çözmemiz gereken sorunlardan biri budur. Göçmenliğin asıl sebebine inmeden göç sorununu çözmek zor. Göç konusunda 50-60 yıl öncesine göre insanların maruz kaldığı faktörler artık daha iyi. Göçmenliğin yönetilmesini sağlamak görevlerimiz arasında yer alıyor. Bizler nedense göçmenlerin nereye gittiklerine bakıyoruz. Niçin yola çıktıklarını atlıyoruz. Bu önemli” dedi. 


İKİ FARKLI GÖRÜŞ VAR

Ohio State Üniversitesi’nden Prof. Dr. Jeffrey Cohen de konuşmasında şunları paylaştı: “Egemenlik konusunda iki görüş var. Biri yabancı düşmanlığı öbürü açık görüş. İlk görüşe göre göçmenler kabul edilirse ulusal kültür ve ulusal bilincin kaybolacağı düşünülüyor. Açık görüşe göre ise göçmenler göç ettikleri ülkeyi zenginleştiriyorlar. Göçmenler ve mülteciler hakkında konuştuğumuz zaman bazı mobilite sorunları karşımıza çıkıyor.” 


SEÇME LÜKSLERİ YOK

"Mültecilere baktığımızda çok azının bir varacağı yeri seçme lüksü olduğunu görüyoruz. Çünkü zamanları az. Yaşadıkları yeri terk etmeleri için çok az zamanları olduğu söyleniyor. Bu insanlar bir kaynak bulamadıkları için yaşadıkları yerlerden iş bulmak için başka yerlere giden para kazanıp sonra ülkelerine dönen insanlar. Bu insanlar vatandaşlık istemiyorlar sadece çalışmak ve para kazanmak istiyorlar. Bu insanlar başlarına kötü şeyler geleceği için evlerini terk ediyorlar.”

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8446 TL 5.8212 TL
Euro
EURO
6.5735 TL 6.5473 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA