Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 19.11.2018 SAAT 15:01:08
Advert

Bingöl’ü çok iyi tanıttık

Kocaeli Bingöllüler Dernek Başkanı Ali Değirmenci 19-22 Ekim tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen Bingöl Tanıtım Günlerini değerlendirdi. Değirmenci, tanıtım günlerinde ticari kaygılar geri plana attıklarını ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti
Bingöl’ü çok iyi tanıttık

Arif BULUT

KOCAELİ Bingöllüler Derneği, 19-22 Ekim’de Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen Bingöl Tanıtım Günleri sonrası Yenişehir Asya Börek Kafe’de kahvaltılı basın açıklaması düzenledi. Basın toplantısına Kocaeli Bingöllüler Derneği Başkanı Ali Değirmenci’nin yanı sıra Derneğin Genel Sekreteri Emin Kuş ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Tanıtım günlerinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Değirmenci, “Kocaeli ve Bingöl bağlarını güçlü hale getirmek için uğraştık.Gecesini gündüzüne katan mutfaktaki arkadaşlarımıza ve birçok yöresel yemeği yapan kadınlarımıza, yağmur çamur demeden çalışan gençlerimize ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

KENDİLERİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ

Kahvaltı programında konuşan Bingöllüler Derneği Başkanı Ali Değirmenci, “Anadolu Kocaeli’nde Bingöl Tanıtım günleri etkinliğimizin memleketimize ve Kocaeli’nde etkinliğimizi gerçekleştirdik. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve ekip arkadaşları, Ankara temaslarımızda Bingöllümüzün değerli abisi AK Parti Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Bey, Sayın Valimiz Ali Mantı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Barakazi ve birçok hemşerimizin bu etkinlikte bize büyük destek verdiler. Kendilerine çok teşekkür ederiz” dedi.

5 AYLIK SÜREÇTE YÜZLERCE KİLOMETRE KAT ETTİK

Sözlerini sürdüren Başkan Değirmenci, “Bizler için Bin 300 kilometre mesafe  kat edip gelen esnafımıza ve Bingöl’deki vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Gaziantep, Erzurum, Trabzon, Artvin ve Rize’den günlerinden sonra Kocaeli’de Bingöllümüzü tanıttık. Yönetim kurulu arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. 5 aylık süreçte yüzlerce kilometre kat ettik. Gecesini gündüzüne katan mutfaktaki arkadaşlarımıza ve birçok yöresel yemeği yapan kadınlarımıza, yağmur çamur demeden çalışan gençlerimize ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

TİCARETİ GERİ PLANA ATTIK

Değirmenci, sözlerinin sonunda, “Kocaeli veBingöl bağlarını güçlü hale getirmek için uğraştık. O yüzden Kocaeli’ndeki hemşerilerimize de teşekkür ediyorum. Ticareti arka plana attık. Yüzde 60’ın üzerinde kamu ve kurumsal kurumlara yer verdik. Esnaf sayımız yeterliydi ama yine de seçici davrandık. Muhakkak eksiğimiz vardır. Ama bu bir ilktir. Hazırlanma aşaması tahmin etmediğimiz kadar zor bir süreçti” dedi.

BİZE GÜÇ VERİYOR

Değirmenci’nin ardından konuşan Dernek Genel Sekreteri Emin Kuş,  “Yapabilir miyiz, yapamaz mıyız diye düşünüyorduk. Boyumuzu aşan bir işti ama Cevdet Yılmaz Beyle görüşünce herhalde yaparız dedik. Bütün organizasyonlarda sizleri yanımızda görmek bizi memnun ediyor ve bize güç veriyor. Bin porsiyonun üzerinde kadayıf dağıttık” ifadelerini kullandı.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3589 TL 5.3375 TL
Euro
EURO
6.0765 TL 6.0523 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA