Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 24.01.2019 SAAT 10:33:52
Advert
 
Advert

Cumhuriyeti kutladılar

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şubesi, Cumhuriyetin 95. Kuruluş Yıldönümünü vesilesiyle gece düzenledi. Cumhuriyet Bayramı geniş bir katılımla ve davetlilerin büyük coşkusu ile kutladı
Cumhuriyeti kutladılar

SUNUCULUĞUNU şube gençlerinden Elif Mandan’ın üstlendiği ve başarı ile yürüttüğü ÇYDD Cumhuriyet Gecesi, Şube Başkanı Meral Dönmez’n açılış konuşması ile başkadı. Dönmez, Cumhuriyetin faziletlerini dile getirdiği konuşmanın ardından, derneğin basın bildirisini de okudu. Daha sonra duygularını dile getirmek isteyen davetlilere söz verdi.  Davetlilerden sonra gençlik adına söz alan Şube Gençlik Kolaylaştırıcısı Eren Yıldız, davetlilerin beğenisini kazanan konuşmasını “Bizlerin yolunu aydınlatanlar, bu Cumhuriyeti kuranlardır. Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarıdır. Bu sebeple yolumuz uzun, vazifemiz zor olsa da ışığımız kuvvetlidir. Biz buradayız, biz burada oldukça Cumhuriyet var olacaktır” sözleriyle bitirdi. Şube Gençlik Yürütme Kurulu Üyesi Oğuzhan Parıltı ise okuduğu şiir ile duygu dolu anlar yaşattı.

ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun kutlama mesajı, Sefa Sirmen ve Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir’in çelenk gönderdiği geceye; CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve eşi, CHP İzmit İlçe Yönetimi, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, KYÖD Başkanı Didem Oral Turan, Eğitim-İş 1. Bölge Başkanı Emine Çalık, Baro Genel Sekreteri Emrah Toker ve eşi, ÇYDD Kocaeli Şube Kurucu Başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu, ÇYDD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Dilara Yaltrak, ÇYDD Kandıra Şube Başkanı Sevim Deren ve yönetimi, ÇYDD Değirmendere Şube Başkanı Nuriye Demirel ve yönetimi, ADD Kocaeli yönetimi, ADD Kocaeli eski Başkanı Taylan Katak, Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Sözen, Makine Mühendisleri Odası yönetimi katılım göstererek Cumhuriyet coşkusunu birlikte yaşadılar.

EFELER GRUBU ZEYBEK OYNADI

Gece, dansçılar Ozan Baran ve Yeşim Koçak’ın, Atatürk’ün çok sevdiği ‘Sevdim Bir Genç Kadını’ tangosu ve ‘Mavi Tuna’ valsi ile devam etti. Davetliler arasında bulunan İzmit Efeler Grubu, Atatürk’ ün çok sevdiği efe ve zeybek oyunlarıyla davetlilere güzel dakikalar yaşattılar. Cumhuriyet Gecesi; pastanın kesilmesi ve davetlilere Atatürk imzasını taşıyan rozetlerin hediye edilmesinden sonra, Şube Gençlik Birimi gençlerinin sahnede hep birlikte okudukları ‘İzmir Marşı’na davetlilerin de katılması ile başladığı gibi büyük bir coşkuyla sona erdi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3317 TL 5.3105 TL
Euro
EURO
6.0586 TL 6.0344 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA