Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.03.2019 SAAT 11:41:22
Advert
 
Advert Advert Advert

Bütçe artınca aday sayısı da 3 kat arttı

Yerel seçimlerde başkanlık adaylığı ile ilgili konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran “Belediye bütçesi üç katı büyüdü. Bu yüzden aday adaylarının sayısının da üç katı büyümesi normaldir” dedi. Baran ayrıca Hereke’ye Hukuk Fakültesi yapılacağını da duyurdu.
Bütçe artınca aday sayısı da 3 kat arttı

Arif BULUT  - Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran Tütünçiftlik Sosyal Tesislerinde basın mensupları ile istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıda Belediye Başkanlığı adaylığı ile ilgili yöneltilen soruya cevap veren Baran “Körfez en bereketli ilçelerden bir tanesidir. Görece geldiğimizde 80 milyon olan belediye bütçesi üç katı büyüdü. Bu yüzden aday adaylarının sayısının da üç katı artması normaldir. Partimiz adaylık sürecini başlatmadan piyasaya çıkıp adayız demeyiz” dedi. 


147 MİLYON LİRA BORÇ ÖDEDİK

Toplantıda konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran “ Belediyemizde 55 ayı değerlendirmek amacıyla bir araya gelmek istedik. Türkiye’nin en büyük sanayi ilçemiz Körfezimiz ülkemizin en değerli ilçelerinden bir tanesidir. Böylesine önemli bir ilçede milletimize hizmet etmek bizim için büyük bir onur. 30 Mart 2014 seçimlerinin üzerinden 55 ay geçit. Çok şükür 400 milyonluk bir yatırım yaptık. Vaat ettiğimiz projelerin yüzde 85’ini yaptık. Yüzde 15’lik projeleri de tamamlayacağız. 147 milyon liralıkta bir borç ödedik” dedi. 
 


HEREKE’YE HUKUK FAKÜLTESİ 

Sözlerine devam eden Baran “ Körfez bir sanayi kenti ama aynı zamanda bir eğitim kenti olmak istedik. Bu anlamda 3200 öğrencimize bu yılda burs vereceğiz. Eğitim bizim için çok değerli. Biz eğitime önem vermezsek bazı yapılar bu milletin evlatlarını kötü şekilde kullanabiliyor. İlçemizde ki 70 okulunda tüm ihtiyaçlarını karşılamaktayız. İlçemizde yapmış olduğumuz önemli projelerde yüzde 90 seviyesinde tamamlama noktasına geldik. Yatırımlarımızı 450 milyon lira tamamlamış olacağız. Hereke’ye de Hukuk Fakültesi getirerek eğitim alanında ilçemiz için büyük bir adım atacağız” dedi.


İNSAN MERKEZLİ 

“Körfez bir tarih koridoruna sahip olsun diye Hereke Kalemize 25 milyon liralık yatırım yaptık” sözlerine devam eden Baran “Biz insan merkezli bir yerel yönetim anlayışını benimsiyoruz. Körfez’de tarih adında ne varsa hayata geçiriyoruz. Bu hizmetlerin yanında gençlere yapılan hizmeti her şeyden önde görüyorum. İnandıktan sonra başarılamayacak hiçbir şeyin olmadığını biliyoruz. Bu yüzden gençlerimizle, geleceği daha güçlü ve güzel bir şekilde hazırlıyoruz. Her zaman yanımızda olan Körfez halkına ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ 

Adaylık süreci ile ilgili yöneltilen soruya cevap veren Başkan Baran  “ Körfez en bereketli ilçelerden bir tanesidir. Görece geldiğimizde 80 milyon olan belediye bütçesi üç katı büyüdü. Bu yüzden aday adaylarının sayısının da üç katı büyümesi normaldir. Partimiz adaylık sürecini başlatmadan piyasaya çıkıp adayız demeyiz. Biz görevimizin başındayız, hizmet etmeye devam ediyoruz. Hayatta tesadüf yoktur, siz planlamanızı yaparsanız yolunuzda emin adımlarla ilerlersiniz. Ben başkanlığım süresince hiç keşke dediğim bir şey olmadı” dedi. 


90 DÖNÜM SATTIK 600 DÖNÜM KAZANDIRDIK 

Arazi satışları ile ilgili de konuşan Baran “Biz göreve geldiğimizde bu yana belediyiz 600 dönüm yer kazandırdık. Sattığımız yer ise 90 dönümdür. Biz yaptığımız tüm projelerimiz kredi kullanmadan öz varlıklarımızdan yaptık. Biz borçları ödemeseydik, her yıl büyük miktarlarda faiz ödeyecektik. Biz Körfez’in geleceğini düşünerek hareket ediyoruz. Belediye’nin mülkiyetini azaltmadık büyüttük” dedi. 


MEMNUNİYET YÜZDE 65 ÜZERİNDE

Konuşmasında anket çalışmaları ile ilgili de konuşan Baran “44 bin haneyi belediyemizin yaptığı çalışmaları anlatan broşürler verdik ve anketler yaptık. Bu anketlerde kötü bir sonuç görseydik halkımızın karşısına çıkmazdık. Halkımızın yüzde 65’nin belediyemizden, yüzde 55’nin de şahsımdan memnun olduğunu gördük. Biz milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.  


 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5456 TL 5.5235 TL
Euro
EURO
6.2837 TL 6.2586 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA