Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 19.11.2018 SAAT 15:20:05
Advert

Kaçak turlara dikkat!

İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, son zamanlarda artan kaçak turlar hakkında açıklamada bulundu.
Kaçak turlara dikkat!

Vatandaşların dikkat etmesini isteyen Zamburkan şunları söyledi;
“İlimiz sınırları içerisinde bulunan bazı kişi, kurum ve kuruluşlar TÜRSAB üyesi ve Bakanlığımızdan seyahat acentesi işletme belgesi olmayan seyahat acentesi adı altında kaçak tur düzenledikleri yönünde duyumlar alınmaktadır.
Kaçak tur düzenleyen kişi ve kuruluşlar gittikleri tatil bölgelerinde kontrol edilmekte, kaçak tur düzenleyen kişi ve kuruluşlar hakkında ‘1618 Sayılı Seyahat Acenteleri ve Seyahat Acenteleri Birliği Kanunun’ 29. 30. Maddeleri gereğince haklarında yasal işlem yapılmaktadır.
Bu nedenle, Bakanlığımızdan seyahat acentesi işletme belgesi olmayan kişi, kurum ve kuruluşların her türlü seyahat faaliyetleri ile organizasyon düzenlemeleri yasak olup, bu turlara katılanların hakları ve güvenlikleri bakımından mağduriyete yol açacağından, vatandaşlarımızın güvenli ve huzurlu bir tatil geçirmeleri ve mağdur olmamaları için söz konusu kanun gereği tur düzenleyen seyahat acentelerinin seyahat sigortası yaptırması, transferde kullanılan araçların da Karayolu Mevzuatı’na uygun özelliklere haiz ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan araç standartlarına uygun yetki belgesine sahip olmaları gerekmektedir.
Bu vesile ile tüm kamu kurum ve kuruşlarının yanı sıra vatandaşlarımızın da bu tarz etkinlikler için yasal düzenlemelerin öngördüğü şekilde TÜRSAB üyesi seyahat acentelerinden hizmet almalarında yarar görülmektedir.”

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3589 TL 5.3375 TL
Euro
EURO
6.0765 TL 6.0523 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA