Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 22.04.2019 SAAT 13:47:20
Advert
 
Advert

Mazlum yeniden seçilerek güven tazeledi

Memur-Sen’e bağlı Birlik Haber-Sen Kocaeli Şubesi’nin 3’üncü Olağan Genel Kurulu'nda, Mevcut Başkan Tacettin Mazlum yeniden seçilerek güven tazeledi
Mazlum yeniden seçilerek güven tazeledi

Arif BULUT  - Memur-Sen’e bağlı Birlik Haber-Sen Kocaeli Şubesi’nin 3’üncü Olağan Genel Kurulu heyecanı başladı. Fuar içi Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Tacettin Mazlum ve Cahit Erdin yarışıyor. Genel kurula Birlik Haber-Sen Genel Başkan Vekili Gürbüz İnaltekin, Yalova PTT Başmüdürü Elif Tan, Memur-Sen Kocaeli İl Temsilcisi Şahin Yaşlık, Memur Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları, Birlik Haber Sen Kocaeli Şube Başkanı Tacettin Mazlum ve delegeler katıldı. Kongrenin Divan Başkanlığını Memur Sen Kocaeli Temsilcisi Şahin Yaşlık, yardımcılığını ise Büro Memur Sen Kocaeli 3 Nolu Şube Başkanı Fırat Güler ve Memur Sen-Kocaeli İl Basın ve İletişim Başkanı Mustafa Ulusoy üstlendi. 100 seçilmiş, 10 doğal olmak üzere toplam 110 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 7 asil, 7 yedek yönetim kurulu üyesi, 3 asil, 3 yedek denetleme kurulu üyesi ve 3 asil, 3 yedek disiplin kurulu üyesi olmak üzere toplam 26 kişilik yönetim belirlenecek.

 

ÜYE SAYIMIZI YÜKSELTTİK

Kongrenin açılış konuşmasını yapan mevcut Şube Başkanı Tacettin Mazlum, “8 yıl önce hizmet sendikacılığı sloganıyla başladığımız görevimize üye sayımızı 100’lerden alıp 400’ lere çıkarmanın gururunu yaşıyoruz. Çalışanlarımız sorunlarını daha sağlıklı dile getirip sağlıklı iş yerlerinde çalışmaları için görevimizi yaptı. Servis ve yol ücreti alan arkadaşlara katkı sağladık. İçme suyu tayin bedeli ve yemek bedeli verilmesini, iş elbiseleri zamanında verilmesini sağladık” şeklinde konuştu.

 

BU VATANI BIRAKIP BİR YERE GİTMEYİZ

Mazlum’un ardından konuşan Birlik Haber-Sen Genel Başkan Vekili Gürbüz İnaltekin ise “Birlik Haber-Sen, birliğinden beraberliğinden dün olduğu gibi bugün de ödün vermeyecektir. Birileri uğruna sendikamızı heba etmeyeceğimizi gösteriyorsunuz. Toplu sözleşme süreçlerinde kazanımlarımız Birlik Haber Sen olarak her zaman daha fazla olmuştur. PTT çalışanlarını çok zor şartlarda çalıştıklarını bilerek görev yapıyoruz. Bu ülkeye hain bir darbe yapıldı. Hala mali bir baskı uygulanıyor. Ama bu ülke ve bu kurumlar bizim. Bizim gideceğimiz başka bir yer yok. Biz de bu vatanı bırakıp bir yere gitmeyiz. Birlik beraberliğimizi her zaman düşünmek zorundayız” şeklinde konuştu.

 

TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYDUK

Genel Kurulda konuşan Başkan adayı Cahit Erdin, “Haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, ayrımcılığın ve yaşanan tüm olumsuzluğun karşısında hak, hukuk ve adalet sancağını koyarak taşın altına elimizi koyduk. Bizler sendikal ruhun üzerinde ki ölü toprağı atmak onu ayağa kaldırmak için aday olduk. Sorunlara çözüm üretmekten uzak, hatır gönül işleriyle yürütülen bu şubenin böyle devam etmesi düşünülemez. Bu durumda bizden yerimizde oturmasını kimse bekleyemez” ifadelerini kullandı. 

 

TACETTİN MAZLUM’UN LİSTESİ

Tacettin Mazlum (Şube Başkanı), Ahmet Akdağ (Başkan Vekili), Halil Güler (Teşkilatlanmadan sorumlu başkan yardımcısı), Özer Güven (Mali İllerden Sorumlu Başkan Yardımcısı), Ayhan Akça (Eğitim ve sosyal işlerden sorumlu başkan yardımcısı), Ahmet Esen ( Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı), Hasan Boz(Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı)

 

DENETİM KURULU

 Tansu Güzel, İbrahim Şenocak, Ayhan Özay

 

DİSİPLİN KURULU

Bayram Tan, Tuncay Ekinci, Özgür Gürler

 

GENEL KURUL DELEGE ADAY LİSTESİ

Tacettin Mazlum, Yılmaz Tank, Orhan Demir, Mustafa Özata, Ersin Serhat Kudun, Nevzat Tünkler, Serhat Ayata, Yakup Özdemir, Muzaffer Çınar

 

CAHİT ERDİN’İN LİSTESİ

Cahit Erdin (Şube Başkanı), Mustafa Bayraktar (Şube Başkan Vekili), Volkan İçik (Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı), Murat Gülen (Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı), İhsan Yılmaz (Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Sedat Çakmak (Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı), Ayhan Akça (Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı)


Denetleme Kurulu: Şakir Baz, Eda Aydın Demircan, Erdem Özden

Disiplin Kurulu: Demet Ayalp, Tarık Soydan, Nesrin Köse

Genel Kurul Delege Adayları: Cahit Erdin, İhsan Yılmaz, Mustafa Bayraktar, Seyla Dişli, Murat Gülen, Sedat Çakmak, Eda Aydın Demircan, Ayhan Aça, Mustafa Çodur


MAZLUM GÜVEN TAZELEDİ 
 

​100 seçilmiş, 10 doğal olmak üzere toplam 110 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 109 kişi oy kullandı Tacettin Mazlum’a 58 oy Cahit  Erdin’e 51  oy çıktı. Mevcut Başkan Tacettin Mazlum güven tazeledi.


 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8112 TL 5.7880 TL
Euro
EURO
6.5348 TL 6.5088 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA