Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 24.01.2019 SAAT 02:02:56
Advert
 
Advert

Engelsiz Yaşam Liderlik atölyesi’nin 3.’sü başladı

Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisinde Engelsiz Yaşam Liderlik Atölyesi 3. Grup tanıtım toplantısını gerçekleştirdi
Engelsiz Yaşam Liderlik atölyesi’nin 3.’sü başladı

Arif BULUT - KOCAELİ Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nde “Engelsiz Yaşam Liderlik Atölyesi 3. Grup tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Nesrin Atar ev sahipliğinde gerçekleşen programa Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Kadıköy Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Yıldırım, Uluslararası Eğitmen Yaşam Koçu Rana Kaplan, Profesyonel Koç Ayşe Nalçık, Emekli Meclis Başkanı Halil Atay, Karamürsel Emekli Meclis Başkanı Metin Aydos, Kanserle Mücadele Dernek Başkanı Asiye Aslan, İZGİAD Başkanı Yusuf Erenkaya, Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği Başkanı  Adnan Sertel, Kocaeli Rumeli Türkleri Balkan Kadınları Derneği Başkanı Ayşe Alparslan, Kocaeli Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nilgün Albayrak, Kocaeli Jimnastik Kulüp Başkanı Muazzez Özentürk,  meclis üyeleri ve dernek yöneticileri katıldı.

 

BİRÇOK KONU ANLATILDI
 

Programda Engelsiz Yaşam Liderlik Atölyesi’nin 3. grubunun eğitimine başlandı. Eğitimi Uluslararası Eğitmen Profesyonel Koçu Rana Kaplan yönetiminde Yaşam Koçu Ayşe Nalçık verdi. Nalçık, engelli bireylerin aldıkları eğitim sonunda hayata karşı bakış açılarının ciddi şekilde değişeceğini ve daha olumlu olacaklarını söyledi. Atölyede etkin dil kullanımı, zihnin çalışma prensipleri, resim oluşturma, pozitif liderlik, gelişmesi gereken alanları olumluya çevirebilme, etkili beden dili, ses tonunun kullanımı, iletişimde temel liderlik yaklaşımları, soru sorma sanatı, geribildirim verebilme, dinleme seviyeleri ve etkin dinleme gibi ana konular anlatıldı.

 

TOPLAM ORAN YÜZDE12,29
 

Kocaeli’deki engelli nüfus oranları şöyle; toplam nüfus içindeki oranı yüzde 12,29. Ortopedik, görme, işitme, dil ve konuşma ile zihinsel engellilerin oranı yüzde 2,58 iken süreğen hastalığı olanların oranı ise yüzde 9,70’dir. 0-9 yaş grubunda ortopedik, görme, işitme, dil ve konuşma ile zihinsel engelli olanların oranı yüzde 1,54 iken 0-9 yaş gurubunda süreğen hastalığa sahip olanların oranı yüzde 2,60’tır. Bu oran ortopedik, görme, işitme, dil ve konuşma ile zihinsel engelli olanlarda 50-59 yaş gurubu, süreğen hastalığı olanlarda ise 20-29 yaş grubunda yaklaşık iki katına çıkmaktadır.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3317 TL 5.3105 TL
Euro
EURO
6.0586 TL 6.0344 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA