Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.03.2019 SAAT 11:37:49
Advert
 
Advert Advert Advert

Çocuklarımız bilimi keşfetsin istiyoruz

Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Deneyerek Öğreniyorum Projesi” kapsamında Yarbay Refik Cesur İlkokulu Robotik Kodlama Atölyesi’nin açılışını gerçekleştirdi.
Çocuklarımız bilimi keşfetsin istiyoruz

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Deneyerek Öğreniyorum Projesi” kapsamında Yarbay Refik Cesur İlkokulu Robotik Kodlama Atölyesi açılışını gerçekleştirdi.  Büyükşehir Belediyesi tarafından kent genelinde yapımı gerçekleştirilerek eğitimin hizmetine sunulan Robotik Kodlama atölyelerini çok önemsediğini açılış sonrası yaptığı açıklamada dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Eğitim sisteminde yenilikçi yaklaşımlar artık çağımızın bir gereğidir. Klasikleşmiş kalıpları değiştirmek, özgün ve ayrıcalıklı bir eğitim vermek için eğitim sistemine farklı bakmak gerekiyor.Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda öncü çalışmalar gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi.

 

 

“BU HAREKET GELECEĞİN DAHİLERİNİ YETİŞTİRMEK İÇİNDİR”


İzmit Yeşilova’da bulunan Refik Cesur İlkokulu’nun talebini geri çevirmeyen Büyükşehir Belediyesi, bir sınıfı içinde bilgisayarların ve akıl oyunları setlerinin de bulunduğu bir Robotik Kodlama Atölyesine dönüştürdü. Üç yıldır kendi imkânları ile bu çalışmayı yapmaya çalışmasını takdirle karşılayan Başkan Karaosmanoğlu, Okul Müdürü Kerim Öz’den yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi de aldı. Öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Karaosmanoğlu, açılış sonrası Robotik Kodloma Atölyesi gezerek, “Kocaeli’de geleceğin dâhilerini  yetiştirmek için Kocaeli’de başlattığımız bu hareket, enerjiyi üretime çevirecek potansiyeli harekete geçirme hedefiyle Eski Seka arazisi üzerinde Bilim Merkezi’ni açtık.Böylece çocuklarımızın bilimi keşfetmelerini sağlıyor, onları bilime özendiriyoruz” şeklinde konuştu. 

 

 

“YENİ DÜNYA DÜZENİNDE BUNA BİR DE KODLAMA EKLENDİ”


Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Bilişim Fuarı ile de özellikle bilişim sektöründeki millî projeleri öne çıkartarak, gelişen dijital dünyayı, öncü teknolojileri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri hep birlikte keşfedeceğiz vurgusu da yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kocaeli, Türkiye’ye bilişim alanında da model bir kent olma yolunda öncülük etmeye devam ediyor. Hepimizin dilinde ortak bir slogan var, o da: “Eğitim Şart!”Yeni dünya düzeninde buna bir de kodlama eklendi. Gelişen teknoloji ile birlikte artık çocuklarımıza dijital dünyanın imkânlarını sunmamız gerekiyor” diyerek sözlerini tamamladı. Açılış ve ziyaret çekilen hatıra fotoğraflarının ardından tamamladı. 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5456 TL 5.5235 TL
Euro
EURO
6.2837 TL 6.2586 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA