Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 24.01.2019 SAAT 14:44:44
Advert
 
Advert

AK Parti’de süreç bol sürprizli olacak

AK Parti’de İzmit için adı geçen önemli isimlerden Şemsettin Ceyhan ve Fezile Öztürk süreci izlediğini söylerken, Mahmut Civelek ise Büyükşehir için aday adaylığı başvurusunu yapabileceğini söyledi.
AK Parti’de süreç bol sürprizli olacak

Süriye ÇATAK TEK  -AK Parti’de 3 Kasım itibariyle başlayan aday adaylığı başvuru sürecinde en kritik ilçelerden biri olan İzmit’e yarış zor geçecek gibi. İzmit’e aday adayı olmayı planlayan partililer ne zaman başvuru yapacaklarını açıklamaya başladı. Aday adayı başvuruları tüm ilçelerde Cuma gününden itibaren hızlanacak. İzmit’e aday adayı olması planlanan eski İl Başkanı Mahmut Civelek, sürpriz yaparak İzmit’e değil Büyükşehir için başvuru yapabileceğini açıkladı. 

 

CİVELEK SÜRPRİZİ 


İzmit Belediye başkan aday adaylığı için başvuru yapması beklenen eski İl Başkanı Mahmut Civelek, başvurusunu 12 Kasım Pazartesi günü yapması bekleniyor. Başvuru tarihi hakkında bilgi veren Civelek, son güne kadar bekleyeceğini ve Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için de başvuru yapabileceğini söyledi. 

 

AYGÜN SÜRECİ İZLİYOR


Büyükşehir, İzmit ve Derince için ismi sık sık gündeme gelen isimlerden biri olan AK Parti MKYK üyesi ve Kocaeli eski Milletvekili Zeki Aygün, süreci izlediğini belirtti. Aygün’ün Derince ve İzmit yerine Büyükşehir için başvuru yapması bekleniyor. Sürecin havasına göre karar verecek olan Aygün’ün başvuru yapıp yapmayacağı kesin değil. 

 

KORKMAZ CUMARTESİ 


İzmit için adı geçen önemli isimlerden olan İl Yöneticisi Ali Korkmaz, kesin aday adayı olacak isimlerden biri. Korkmaz 10 Kasım Cumartesi günü 16.30’da başvurusunu yapacak. Korkmaz’ın İzmit İlçe Başkanlığına kalabalık bir ekip ile birlikte başvurusunu vermesi bekleniyor.

 

ÜNER VE AKMAN CUMA GÜNÜ 


Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Akman, başvurusunu Cuma günü saat 14.00’te başvurusunu İzmit İlçe Başkanlığına yapacak. Akman, başvurusunu yapmadan önce üniversitedeki görevinden de istifa edecek. İzmit aday adaylarından Milli Görüşçü Sinan Üner ise başvurusunu Cuma günü saat 14.30’da yapacak. Üner’e eski SP’lilerin destek vermesi bekleniyor. 

 

KARARSIZLAR 


İzmit’in en önemli aday adaylarından biri olan Büyükşehir Başkanvekili ve İmar Komisyonu Başkanı Zekeriya Özak, süreç ile ilgili bir açıklama yapmadı. Eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, aday adaylığı başvurusu için henüz kesin kararını vermediğini belirtti. AK Parti eski İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit için aday adaylığını ne zaman açıklayacağının sorulması üzerine “Süreci izliyorum” dedi. 

 

BOZKURT KESİN ÖZTÜRK BELLİ DEĞİL


MÜSİAD yöneticilerinden Hicran Bozkurt 12 Kasım Pazartesi günü başvurusunu yapacak. İzmit İlçe Başkanlığına başvurusunu teslim edecek olan Bozkurt, kadın desteği ile başvurusunu yapması bekleniyor. İzmit için adı geçen Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Fazile Öztürk’te aday adaylığı için süreci izlediğini belirtti. Öztürk’ün aday adayı olup olmayacağı henüz kesinleşmedi. 

 

KÖRFEZ VE ÇAYIROVA’DA BAŞVURULAR VAR


Körfez’de aday adaylığı için ilk başvuru yapacak isimlerden birisi olan Caner Göçmen, Cumartesi günü başvurusunu Körfez ilçe başkanlığına yapacak. Çayırova Belediye Başkan aday adaylığı için çalışmalarını tamamlayan Müteahhit Servet Günay, hafta içi başvurusunu ilçe başkanlığına yapacak. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3317 TL 5.3105 TL
Euro
EURO
6.0586 TL 6.0344 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA