Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 16.01.2019 SAAT 20:15:38
Advert
 
Advert

Gençler boş bırakmıyor

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız ve yönetimi, İzmit Belediye Meclisi’ni takip etti. Andız, belediye bütçesinde ekonomik krizin gözardı edildiğini savundu
Gençler boş bırakmıyor

Deniz Karamert -CHP İl Gençlik Kolları Örgütü’nün “Belediye Meclis Takip Komisyonu” adı altında geçtiğimiz ay kurdukları komisyon, çalışmalarını sürdürüyor. Belediye meclisinin faaliyetlerini mercek altına alan İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız ile yöneticiler Yiğit Timur, Emre Gümüş, Hakan Baştürk, Burak Akbulut ve Tugay Adak, İzmit Belediyesi’nin 300 milyon liralık 2019 yılı tahmini bütçesinin görüşüldüğü Kasım ayı meclisini takip etti. 


GÖZARDI EDİLMİŞ 


Belediye meclislerinin faaliyetlerini mercek altına alma, halkın hakkını savunma, il ve ilçelerde olan biteni vatandaşa anlatma kararı aldıklarını söyleyen Emre Andız, “Bu çalışmayı tüm ilçelerimizde yapacağız. Bu çalışmayı meclis üyelerimizle koordineli bir şekilde yürütüyoruz” dedi. İzmit Belediyesi’nin 2019 tahmini bütçesini 300 milyon lira olarak belirlediğini dile getiren Andız, Bu bütçe hazırlanırken ülkedeki ekonomik kriz göz ardı edilmiş. Ekonomik kriz, enflasyonla mücadele gibi kavramları kendileri üretirken 300 milyonluk bütçe artışıyla amaçlanan nedir? İzmit Belediyesinin İzmit halkına yönelik ne tür projesi var ki bütçeyi bu kadar arttırdılar” diye sordu. 


MUHATABI KİM? 


Emre Andız, “Bilim teknoloji adına hangi projeyi üretip gençlerin önüne koymuşlar? Mustafa Kemal’in gençlere emanet ettiği bu vatanı gençlerle yönetmek anlayışı 18 yaşındaki bir gence milletvekilliği ya da muhtarlık vererek mi yapılmak istenmektedir?  Merkez ilçe belediyesi olarak örnek teşkil edileceği yerde bu bütçede gençler ve kadınlar için özel projeler üretileceği yerde vatandaşın hakkı olan hizmetleri performans adı altında hiç kimse bizlere dayatmaya çalışmasın. Bu bütçenin muhatabı ne gençler ne kadınlar ne de halktır. Muhatabı kimdir? Yorumu halkımıza bırakıyoruz “ ifadelerini kullandı. 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.4216 TL 5.3999 TL
Euro
EURO
6.1809 TL 6.1562 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA