Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 18.11.2018 SAAT 05:08:49
Advert

Baro’ya 12 genç avukat

Stajlarını başarıyla tamamlayan ve mesleğe ilk adımlarını atan 12 genç avukat Kocaeli Barosu Av. Umut Gümüş Eğitim Salonunda düzenlen törenle ruhsatnamelerini aldı.
Baro’ya 12 genç avukat

Arif BULUT  -Stajlarını başarıyla tamamlayan ve mesleğe ilk adımlarını atan 12 genç avukata Kocaeli Barosu Av. Umut Gümüş Eğitim Salonunda düzenlen törenle ruhsatnameleri verildi.  Son katılan genç avukatlarla birlikte Kocaeli Barosunun üye sayısı da 1658’e yükseldi.Törende genç avukatlar Burak Batuhan, İsmail Sezgin, Salih Töngel, Semra Erken, Ceminur Yıldız, Esra Fidan,  Asude Güneş, Çağla Nigar Adıgüzel, Gizem Alpay, Esra Fidan, Gizem Negiz ve Zehra Bengisu Cabbaroğlu yemin ederek ruhsatnamelerini aldı. Programa Baro Başkanı Candemir’in yanı sıra genç avukatların meslektaşları ve aileleri katılım gösterdi. 


SAVUNUCULARIDIR 


Törende konuşan Kocaeli Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir “ Bu güzel ve anlamlı güne katılımınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Avukatlık mesleğine ilk adımlarını atacak meslektaşlarımızı yetiştiren siz değerli ailelere de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Baromuz her geçen gün genç avukatlarla büyüyor ve gelişiyor. Avukatlar tarih boyunca adaletsizliklerle savaşan insanlardır. Avukatlar demokrasinin ve temel haklarında savunucularıdır” dedi.

 


DAHA GÜÇLÜ 


Sözlerine devam eden Candemir “Son yıllarda ülkemizde yaşanan olaylar hukukun su ve hava kadar hayati öneme sahip olduğu ortaya koymuştur. Bizler yaşanan tüm vahim olaylara karşı baroların daha büyük ve güçlü şekilde hareket etmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda adalet için hukukun üstünlüğü için çalışmaya devam edeceğiz.Bugün itibariyle aramıza katılan genç meslektaşlarımızla da birlikte daha güçlü olacağız” ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3589 TL 5.3375 TL
Euro
EURO
6.0765 TL 6.0523 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA