Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.04.2019 SAAT 11:54:05
Advert
 
Advert

Her kesim eğitime yardımcı olmalıdır

Derince'deki okulları ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eğitimi sadece öğretmenlere bırakıp gitmenin büyük yanlış olduğunu vurguladı
Her kesim eğitime yardımcı olmalıdır

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Çınarlı Ortaokulu 15 Temmuz Kütüphanesi'nin açılışını gerçekleştirirken, Derince Mevlana İmam Hatip Ortaokulu'nda Z Kütüphane ile Fen ve Teknoloji Laboratuvarı açılışını da yaptı. Karaosmanoğlu ayrıca Derince Hamit Özdağ İmam Hatip Ortaokulu'nu ziyaret ederek Okul Müdürleri Feridun Birlik, İsmail Oğul ve Abdurrahman Öz’den verilen eğitim hizmetleri hakkında bilgi aldı. Okullarda öğrencilerin yoğun bir ilgisiyle karşılaşan Başkan Karaosmanoğlu, aynı şekilde yakın ilgi gösterdi. 

 

BÜYÜK YANLIŞ


Büyükşehir desteği ile yapılan Z kütüphane, fen laboratuvarı ve sosyal, sanat, kültür ve spor alanlarında inceleme de yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Okullarımıza desteklerimiz artarak sürüyor. Öğretmenlerimizin ve idarecilerimizden çocuklarımızın önünü açacak, inandıkları yolda yürüyecek fırsatların tanınmasını istiyoruz. Eğitimi seviyorum, bunun için mesaimde okullarımıza önemli bir dilimi ayırıyorum. En büyük kazancımız evlatlarımızı hayata iyi hazırlamaktır. Eğitimi sadece öğretmenlere bırakıp gitmek büyük yanlış olur. Her kesim eğitime yardımcı olmanın gayreti içinde olmalıdır. Aileler de çocuklarıyla bir öğretmen gibi ilgi göstermelidir” ifadelerini sarf etti. 


HAREKETE GEÇİLDİ


Ziyaretlerinde 'Anne Şehir Kocaeli' projesinden de bahseden Başkan Karaosmanoğlu, “Kadınımızın hak ettiği değeri alabilmesi için de çalışıyoruz. Bizim medeniyetimizin ana öğesi kadındır. Kadınına değer vermeyen toplumlar hiçbir şeye önem vermez” şeklinde konuştu. Çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yapmasına da imkân tanıdıklarını dile getiren Karaosmanoğlu, “Sanatla, kültürle, sporla ve bilimle ilgilenen nesil için eğitime bu kadar yakın ilgi gösteriyorum. Parçalanmış ailelerin çocuklarımıza olumsuzluklarını minimum seviyeye indirmek için de çalışmak zorundayız. Spor kulüplerimizi de bu manada etkin harekete geçirdik. Farklı spor dallarıyla da yakında ilgileniyor, gençlerimizin bu alanlara yoğunlaşmasını da istiyoruz” açıklamasını yaptı. 


SEFERBERLİK VAR


“Okullarımıza yaptığımız katkılardan dolayı da mutluluk duyuyoruz” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu hizmetlerin başında bize desteklerini esirgemeyen ve her türlü imkânı veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum” sözlerini sarf etti. Uzuntarla Doğal Yaşam Parkı Ormanya’yı her kesim tarafından görülmesi gereğini de dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Okullarımızın daha güzel hale gelmesi için herkese büyük görev düşüyor. Büyükşehir Belediyesi olarak biz bu yolda tüm imkânlarımızla seferber durumdayız” diyerek sözlerini tamamladı. Ziyaretler çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kent haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8446 TL 5.8212 TL
Euro
EURO
6.5735 TL 6.5473 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA