Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.04.2019 SAAT 15:52:23
Advert
 
Advert

Kriz fırsata çevirilebilir

Mali müşavir ve ekonomist Çağlayan Ateş, Körfez Ticaret Odası meclis ve komite üyelerine kriz yönetimini anlattı. Ateş, doğru pozisyon alınırsa krizlerin fırsata çevrilebileceğini vurguladı
Kriz fırsata çevirilebilir

KÖRFEZ Ticaret Odası güncel konular ile ilgili bilgilendirme toplantıları yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda komiteleri müşterek toplantısında meclis ve komite üyelerine Eğitmen Çağlayan Ateş tarafından kriz yönetimi konulu eğitim verildi. İlgiyle dinlenen eğitimde mali müşavir ve ekonomist Çağlayan Ateş katılımcılara ekonomi ve krizle ilgili pek çok konuyu detaylı olarak anlattı.

 

İSTİKRARSIZ BİR DURUM


Eğitimde Türkiye’de KOBİ'lerin ekonominin yüzde 99’unu, toplam mal ve hizmet satışlarının yüzde 66’sını, toplam istihdamın da yüzde 75’ini oluşturduğunu vurgulayan Ateş, "Körfez'de KOBİ ölçekli çok sayıda işletme mevcut. 2018 yılının yaz aylarında başlayan ekonomik çalkantı, Türkiye’ye yansımaları ve özellikle döviz kurunda yaşanan yukarı yönlü artışlar döviz borçlusu olan veya hammaddelerini yabancı para üzerinden temin ederek yurtiçi piyasaya lira olarak satan işletmelerimizi zor durumda bırakmıştır. Kriz, beklenilmeyen ve önceden sezilemeyen, çabuk cevap verilmesi gereken, örgütün önleme ve uyum mekanizmalarını bozarak mevcut değerlerini, amaçlarını ve iş görme kabiliyetini tehdit eden bir durumdur. Kısacası kriz, istikrarsız bir durumdur’’ dedi


ÖZTÜRK’TEN TEŞEKKÜR


Seminerde kriz durumunda işletmelerin finansal açıdan ne gibi önlemler alması ve nasıl stratejiler oluşturması gerektiği konuları ile ilgili detaylı bir sunum yapan Çağlayan Ateş, "Kriz göstergelerinin neler olduğu doğru saptandığında doğru bir işletme yönetimi stratejisi ile işletmeler krizleri fırsata çevrilebilir ve krizlerden büyüyerek çıkabilirler’’ dedi. Gerçekleştirdiği sunum için mali müşavir ve ekonomist Çağlayan Ateş’e teşekkür eden KTO Başkanı Recep Öztürk "Çağlayan Bey odamızda çok sevilen ve ilgiyle dinlenen bir isim. Bugün kendisini aramızda görmekten son derece memnunuz. Verdiği bilgiler için tüm odamız adına kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz’’ dedi. Program, Çağlayan Ateş’e plaket takdimi ile son buldu.

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8446 TL 5.8212 TL
Euro
EURO
6.5735 TL 6.5473 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA