Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 16.01.2019 SAAT 20:18:12
Advert
 
Advert

Faizsiz finansman mümkün müdür?

Kartepe Belediyesi ve KOÜ işbirliğinde, “Altyapı Yatırımlarının Finansmanında Sukuk Kullanımı ve Risk Paylaşımı” konulu konferans düzenlendi. Konferansta, faizsiz finansa dönülmesi gerektiği vurgulandı
Faizsiz finansman mümkün müdür?

KARTEPE Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde, Türkiye İslam Finans Danışmanı İktisatçı Prof. Dr. Obiyathulla İsmath Bacha tarafından “Altyapı Yatırımlarının Finansmanında Sukuk Kullanımı ve Risk Paylaşımı” konulu bir konferans düzenlendi. Hasan Yılmaz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansı Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, KOÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr.Ayhan Orhan, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve öğrenciler takip etti.  


İSLAMİ FİNANS ŞART


Konferansın açılış konuşmasına yapan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ayhan Orhan, “KOÜ’ye Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez tarafından büyük destek verilmektedir. Bundan dolayı kendisine çok teşekkür ederim. KOÜ olarak Kartepe Belediyesi ile birlikte 4-5 kongre daha gerçekleştireceğiz. Ayrıca bilimsel çalışmalara Başkanımız Üzülmez de destek vermektedir. Ülkemizde ekonomik anlamda bir dönüşüm yaşanmalıdır. Finans sistemini İslami finansa döndürmemiz gerekmektedir. Bununla ilgili olarak sukuk kullanımı olmalıdır” dedi. 


TURİZMİN MERKEZİ


Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ise, “Ülkemizin son günlerde en önemli gündem maddesi ekonomidir. Yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede ekonomik anlamda İslam finansının kullanılması çok önemlidir. Bu konuda dünyanın en önemli bilim insanlarından Prof. Dr. Obiyathulla İsmath Bacha’yı Kartepemizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 'benim için Davos bitmiştir' sözünden hareketle Kartepemizi merkez yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Kartepemizi kongre merkezi yapma hedefimize ulaşıyoruz. İlçemizde her geçen gün kongreler, sempozyumlar yapılmaktadır. Kartepemiz turizm bakımından çok zengin bir ilçedir. Turizm yelpazemize kongre turizmini de ekliyoruz” açıklamasında bulundu. Konferansta Türkiye İslam Finans Danışmanı Dünyaca ünlü İktisatçı Prof. Dr. Obiyathulla İsmath Bacha, Altyapı Yatırımlarının Finansmanında Sukuk Kullanımı ve Risk Paylaşımı konusunda katılımcılara bilgi verdi.

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.4216 TL 5.3999 TL
Euro
EURO
6.1809 TL 6.1562 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA