Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 24.01.2019 SAAT 02:03:30
Advert
 
Advert

Şeffaf bir belediyemiz var

Nevzat Doğan, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi 35. Genel Kurulu’nun ikinci oturumunda da konuştu. Doğan, şeffaf ve denetlenebilir olduklarını söyledi
Şeffaf bir belediyemiz var

İZMİT Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Avrupa Konseyi’nde ülkemizi temsil etmek için gittiği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi 35. Genel Kurulu’nun ikinci oturumunda da bir konuşma yaptı. Konferansın ikinci oturumunda şeffaf yönetim ve hesap verebilirlik konusunda sunum yapıp bu konularda İzmit Belediyesinin çalışmalarından örnekler veren Başkan Doğan, “Göreve ilk geldiğimiz günden beri şeffaflık ve denetlenebilirliliğe büyük önem veriyoruz. Hükümetimiz de bu konuda oldukça hassadır. Bilgi edinme kanunuyla bilgiye erişimin yolu zorunlu hale getirilerek dilekçe hakkıyla bu kolaylaştırıldı. Kamu İhale Kurumu kuruldu ve denetimleri sağlandı. CİMER adı altında bilgi edinme iletişim merkezi kuruldu. Her vatandaşın direk cumhurbaşkanlığına başvurup bilgileri geri alma şansı oluşturuldu. Ülkemde bunun gibi bir çok örnekleri sayabiliriz. 

 

DENETLENEBİLİRİZ


Yerelde bizler de her yıl 'hesap veriyoruz' başlığıyla vatandaşlarımızla basın önünde uzun uzun yaptığımız çalışmaları, harcamalarımızı, projelerimizi, vaatlerimizin ne kadarını yerine getirdiğimizi açık açık paylaşıyoruz. Her hafta mahalleri gezip değerlendirmeler yapıyoruz. Bu değerlendirmelerimizi halkın arasında şeffaf bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Ne kadar şeffaf olunursa, ne kadar denetlenebilirse o kadar güvenilir olunur. Türkiye’de belediye başkanlarına şehrin emini, en güvenilir kişisi derler” şeklinde konuştu.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3317 TL 5.3105 TL
Euro
EURO
6.0586 TL 6.0344 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA