Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.04.2019 SAAT 15:38:33
Advert
 
Advert

İSU’nun yatırımlarını gezdiler

Daha önce de birçok sivil toplum kuruluşuna yönelik teknik gezi düzenleyen İSU, son olarak Kızılay Derneği Kocaeli Şubesi’nden 22 kişilik heyete yatırımları yerinde görme imkanı sundu
İSU’nun yatırımlarını gezdiler

İSU Genel Müdürlüğü, yatırımlarını yerinde tanıtmak için başlattığı teknik gezi programlarını sürdürüyor. Türkiye’nin önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Kızılay Derneği heyeti için  düzenlenen teknik gezide katılımcılar ilk önce kurumun önemli yatırımlarından olan ve bölgenin içme suyu ihtiyacını uzun yıllar boyunca karşılayacak kapasiteye sahip, Kandıra Namazgah Barajı’na gitti. Gezi heyeti daha sonra İSU Genel Müdürlüğü’nün yatırım maliyetlerini düşürmek ve daha ileriki dönemlerde kendi kendine yetebilmek amacıyla hayata geçirdiği Kandıra Namazgah Barajı Hidroelektrik (HES) ve Güneş Enerjisi Santralleri (GES) ile bölge halkının sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ihtiyacını karşılamak için inşa ettiği Dudutepe İçme Suyu Arıtma Tesisi ve şehrin atık su artıma konusunda  çok önemli bir yeri olan Kandıra Merkez Atık Su Arıtma Tesisi gibi suya yön veren yatırımlarını gezdi. 

 

İLGİYLE İNCELEDİLER


Görev alanı içindeki bölgelerde, hizmet vermek için modern çağın gerektirdiği bütün olanaklardan faydalanan kurum, yapmış olduğu önemli çalışmaları vatandaşlara tanıtmak hedefiyle düzenlediği teknik gezide katılımcılara, kurumun yapmış olduğu yatırımların yanı sıra suyun ve çevrenin önemi, korunması ve sürdürülebilirliği hakkında da bilgiler verildi. Kızılay Derneği Kocaeli Şubesi Dernek Başkanı Aylin Korkmaz ve dernek üyeleri daha sonra İSU Genel Müdürlüğünün Avrupa standartlarındaki İzmit Lojistik Merkezini ve uluslararası standartlara sahip olan içme suyu, atık su ile mikrobiyoloji ünitelerinin bulunduğu İSU Merkez Laboratuvarı’nı gezdi. Yatırımları büyük bir beğeni ile gezen katılımcılar, merak ettikleri konular hakkında İSU yetkililerinden bilgi aldılar.


BAKIŞ AÇILARI DEĞİŞTİ


Kurumun yaptığı yatırımların  projelendirme ve faaliyete geçirilme aşamasını ilgiyle dinleyen heyetin memnuniyeti yüzlerine yansıyordu. Yatırımlardan çok etkilenen gezi heyeti, kuruma olan bakış açılarının olumlu yönde değiştiğini belirttiler. Evlerine gelen suyun musluklara kadar süren meşakkatli yolculuğu ve yine atık suyun geçirmiş olduğu aşamaları şaşkınlıkla izlediklerini belirten heyet,  burada öğrendiklerini herkesle paylaşacaklarını ve artık suyun her zerresinin kıymetini bileceklerini ifade ettiler. Teknik gezi,  İSU Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından Kızılay Derneği heyetine  ‘Su Medeniyeti Tarihinden Damlalar’ kitabının hediye  edilmesi ve toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8446 TL 5.8212 TL
Euro
EURO
6.5735 TL 6.5473 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA