Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.04.2019 SAAT 14:01:47
Advert
 
Advert

Akıncı:Bana ihanet eden başkalarına da ihanet eder

Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 Nolu Şubenin 2’inci Olağan Genel Kurulu Uluslararası Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi. Kongrede konuşan mevcut başkan Akıncı “Bana ihanet eden başkalarına da ihanet eder. Kimlerin hangi kapılar ardından ne pazarlıklar yaptığını, kimlerin nasıl müdahale ettiğini çok iyi biliyorum” dedi.
Akıncı:Bana ihanet eden başkalarına da ihanet eder

Arif BULUT  -Memur Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitim Bir Sen Kocaeli 2Nolu Şube Başkanlığı’nın 2’inci Olağan Genel KuruluUluslararası Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.Kongrenin divan başkanlığını Genel Başkan Vekili Latif Selvi yaptı. Toplam 850 üyesi bulunan ve 112 delegenin oy kullanma hakkı bulunduğu şubenin olağan genel kurulunda mevcut başkan Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı ve Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Eren başkanlık için yarışıyor.

 


BİRLİKTE HAREKET ETMENİN YANINDA YER ALDIK


Kongrede konuşan Eğitim Bir Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı, “Şube kongreleri demokrasinin en hoş yansımalarından biridir. Eğitim Bir Sen kurulalı 27 yıl olmuş. Muazzam mücadeleler verilmiş. Zor dönemlerden geçilmiş. Sendikamızı bu günlere getirenlere ne kadar şükran duygusuyla yaklaşsak azdır. Günümüzde sendikacı olmak kolay. Eğitim Bir Sen Türkiye’nin en değerli markalarından birisidir. Götürüsü değil büyük getirisi var. Eğitim Bir Sen Türkiye’nin ortalamasıdır. Bizler şubemiz kuruduktan sonra ideolojik dini etnik noktalarda arıma tabi tutmadık. Bizler uzlaşı ve birlikte hareket etmenin yanında yer aldık” dedi.

 

 


HATALARIMIZI GÖRDÜK


“Çok şükür Memur Sen ve Eğitim Bir Sen var. 15 Temmuz akşamında resmi kanallardan açıklama yokken Memur Sen devreye girmiş bütün üyelerini sokaklara çağırmış ve mücadele etmiştir” diyerek sözlerine devam eden Akıncı “Ali Yalçın gibi dik duran korkmayan bir liderimiz var. Bu bir hizmet yarışıdır. Kongrelere sayesinde üyelerimiz daha iyi anlayarak eksiklerimizi görmemiz daha mümkün oluyor. Özeleştiri fırsatı veriyor. Ben hatalarımla birlikte Abdulvahap Akıncı olarak karşınızdayım. 3,5 yılda tecrübe edindik hatalarımızı da gördük” dedi. 


KARAR VERECEK OLAN SİZLERSİNİZ


Akıncı sözlerine devamında “Telefonum her zaman açık oldu. Kimse ‘hocayla görüşme halebimize karşılık vermedi’ diyemez. Bize düşen sizin vereceğiniz karara saygı duymak. Delegeler vicdanlarıyla, hiçbir tesir altında kalmadan, hiçbir talimatı uygulama gereği duymadan karar vereceklerdir. Vereceğiniz kararla bu sendikanın nereden nereye geldiğini görerek eksikleriyle nerelere götürüleceğinin kararını verecek olan sizlersiniz” şeklinde konuştu.


İKİ LİSTEYİ DE ŞİMDİDEN TEBRİK EDİYORUM


Akıncı’nın ardından konuşan Memur Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık, “Bayram havasında gerçekleşen bu kongrenin kaybedeni olmayacak. Kim kazanırsa kazansın diğerinin ellerini havaya kaldırarak birlikte bu yolda yürüyecekler. Yarışan iki listeyi de şimdiden tebrik ediyorum” dedi. 

 

 


BAŞKA BİR GÜÇ TANIMIYORUZ 


Yaşlık’ın ardından konuşan Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Eren, “Bir tohum olarak başlayan bu hareket toplumsal karşılığını buldu bugünlere geldi. Eğitim Bir Sen son derece güçlü bir sivil toplum örgütü. 2011 yetkiyi almasıyla birlikte gücünü katlayarak ileriye doğru emin adımlarla yürüyüşüne devam etmektedir. BY kadar güçlü olması sayısal niceliksel değil niteliksel bir güç. Gücünü haktan, mazlumlardan, sizlerden almaktadır. Halkın gönlüne giren bir sistem ve hareket mutlak anlamda başarılı olacaktır. Bunun üzerinde başka bir güç tanımıyoruz. 27 yıl içinde sayamayacağımız kadar kazanımlarımız oldu. Ülkemiz farklı bir tasrihin eşiğine geldi. Eğitim Bir Sen bir medeniyet ve kültür hamlesidir. Sayımız arttıracağımızdan şüphemiz yok. Güç zehirlenmesi insan için çok tehlikelidir. Var oluş vizyonumuza aykırı hareket etmememiz gerekir. Böyle güçlü bir yapının üyesi olmak bizim için büyük bir şeref ve onurdur” dedi. 


DESTEKLEMEYE HAZIRIZ 


“İnce ve hassas çizgilere dikkat ederek çalışmalarımız yapmaya çalışacağız” diyen Eren “Mevcut yönetimdeki arkadaşlar bir takım sıkıntılar var diyerek bana geldiler. Çok özele girmeye gerek yok 5 arkadaş ayrılarak bize böyle bir teklifte bulundu. Biz de istişare yaparak göreve talip olduk. 29 Ağustos’ta çalışmalarımıza başladık. Rakip arkadaşlarımız aleyhine konuşmadık. En son bir açıklama beni düşündürdü. Son olarak ‘İç ve dış mihraklar harekete geçti’ diye açıklama yaptı. Bu işlerin ahlakla erdemle birbirimizi yıpratmadan da yapılamayacağını göstereceğiz. Bazı arkadaşlar bizim sayemizde tekrar sendikaya üye oldu. Seçimi kaybedersek kazanan arkadaşı desteklemeye hazırız” dedi.


SİZİ İSTİYORLAR 


Eren’in ardından tekrar söz alan Akıncı, “Yönetimde 5 kişi var ki ‘Ben varsam sendika vardır’ der. Bundan 3,5 yıl önce. Malum şahıslar içinde olan kişiler bana geldi yapılan istişareler sonucunda Eğitim Bir Sen Kocaeli 2 Noluşube başkanlığına arkadaşlar sizi istiyorlar dediler. ‘Bu işi yürütecek daha iyi arkadaşlar vardır, onlardanbiri yürütsün, üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım’ dedim. Israr edildi.‘Bütün işleribiz göreceğiz siz sadece taleplerimi gerekli mecralara ileteceksiniz’ dediler. Bu şartlarla çıktığımız yolda her türlü mücadelemizi vererek bugünlere geldik. Büyük bir güç zehirlenmesi içinde olanlar yönetimdeki 5 kişi” dedi.


BANA İHANET EDENLER 


Akıncı sözlerinin sonunda “Kongre tarihini ve saatini bile basından öğreniyorum. Tarih değiştiriliyor benim haberim yok. Bu güç zehirlenmesi Akıncı’da değil sendika yönetiminde bulunup ‘ben varsam sendika var’ diyen anlayışta. ‘Ben istediğim kadar sen devam edersin istemiyorsan git’ diyen anlayışta. Ben hiçbir zaman yola çıktığım arkadaşlarımı yolda satmadım. Bana ihanet eden başkalarına da ihanet eder. Kimlerin hangi kapılar ardından ne pazarlıklar yaptığını, kimlerin nasıl müdahale ettiğini çok iyi biliyorum. Ben sonucu ne olursa olsun Eğitim Bir Sen’in kimliği diyerek bir şeyleri içime attım. Allah sizden razı olsun” dedi. 


MUSTAFA EREN’İN LİSTESİ


Mustafa Eren, Ednan Ayvaz, Duran Cankurt, Mehmet Emin Yardımcı, Adem Şen, Mahmud Sami Öcüt, Osman Utar
Denetim Kurulu
Sadi Özbağ, Hilmi Arslan, Emin Özdağ, Mustafa Ceritli, Ömer Deniz 
Disiplin Kurulu
Yavuz Yılmaz, Hakan Bayram, Sevgi Belder Eren, Hasan Kara, Mustafa Yılmaz 
Üst Kurul Delege Adayı Mustafa Eren


ABDULVAHAP AKINCI’NIN LİSTESİ
Abdulvahap Akıncı, Hayrettin Gökalp,  Bünyamin Şimşek, Ruçhan Özden, İsa Kaya, Fatih Öner, Mehmet Ay
Denetim Kurulu
Hüseyin Gül, Hüseyin Bayrak, Şehmus Kar, Gıysaettin Güneş, Bülent Akyüz
Disiplin Kurulu
Hayrettin Aydın, Murat Arpacı, Mehmet Gündemir, Nurettin Kılıç, Alper Tunga Akkuş
Üst Kuru Delege Adayı Abdulvahap Akıncı

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8112 TL 5.7880 TL
Euro
EURO
6.5348 TL 6.5088 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA