KENTKitap Fuarı, Türk siyasetini buluşturdu
Kitap Fuarı, Türk siyasetini buluşturdu
20.05.2015 09:54:00 Tarihinde Eklenmiştir. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl yedincisini düzenlediği Kitap Fuarı adeta Türk siyasetini Kocaeli’nde buluşturdu.  Her görüşten yayının yer aldığı kitap fuarı, farklı siyasi partilerin temsilcilerini de ağırlamanın keyfini yaşadı. Kitap Fuarı’nı açıldığı günden bu yana DSP Genel Başkanı Masum Türker, AK Parti, MHP ve CHP’nin Kocaeli milletvekili adayları ziyaret etti. Ayrıca Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Nihat Ergün ile MHP İstanbul Milletvekili emekli korgeneral Engin Alan da fuarın konukları arasında yer aldı.

 

DSP GENEL BAŞKANI’NI TÜRK OCAKLARI AĞIRLADI

Fuarı DSP Genel Başkanı Masum Türker de ziyaret etti. Burada bir de söyleşi gerçekleştiren Genel Başkan Türker’i, Türk Ocakları Derneği ağırladı. Türkiye’nin bir dönem yaşadığı sağ ve sol çatışması düşünüldüğünde DSP Genel Başkanı’nın Türk Ocakları tarafından ağırlanması ise Türk demokrasinin ne denli ileriye gittiğini adeta gözler önüne serdi.

 

AK PARTİ, CHP VE MHP FUARDA BULUŞTU

Bunun yanı sıra fuar siyasi partilerin de buluşma noktası haline geldi. 7 Haziran seçimlerinde birbirlerine rakip olan AK Parti, CHP ve MHP’nin Kocaeli milletvekili adayları Kitap Fuarı’nın ziyaretçileri arasında yer aldı. Her üç partinin milletvekili adayları Kitap Fuarı’ndaki stantları gezerek, kitap satın aldı.

 

EFSANE KOMUTAN KİTAP FUARI’NA KONUK OLDU

7. Kocaeli Kitap Fuarı’nın önemli konuklarından biri de MHP İstanbul Milletvekili emekli korgeneral Engin Alan oldu. 2010 yılında Balyoz Darbe Planı davasıyla tutuklanarak cezaevine konulan ve geçtiğimiz yıl Anayasa Mahkemesi’nin kararıyla yeniden özgürlüğüne kavuşan Engin Alan, Kitap Fuarı’nda büyük ilgi gördü. “Efsane komutan” olarak anılan Engin Alan, Kitap Fuarı’nda saatlere okurları için kitaplarını imzaladı.

Bu Haber 221 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Japon profesör kentin zeminini inceledi
  Deprem araştırmaları yapan Japon profesör Hiroki Yamanaka Büyükşehir önünde sismik ölçüm yaptı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik...
Mavi bayraklı plajlar tertemiz
 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından halkın hizmetine sunulan ve Mavi Bayrak almaya hak kazanan plajlar yetkililer tarafından denetlendi. Kocaeli...
Tren garı köprüsü ne zaman bitecek?
İzmit Belediyesi’nden paralel yapı açıklaması
Duble yola 218 milyon