KENTYahya Kaptan bölgesi rahatlayacak
Yahya Kaptan bölgesi rahatlayacak
22.08.2015 11:20:00 Tarihinde Eklenmiştir. 

Başiskele Ovacık Mahallesi Fabrika Sokak’taki yol çalışması hızla ilerliyor

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Ovacık Mahallesi Fabrika Sokak’ta hummalı bir çalışma başlattı. Tamamlanınca bölgedeki hastane, fabrika ve alışveriş merkezine gidişin kolaylaşacağı çalışma ile D-100’ün yoğunluğu hafifleyecek.

 

FABRİKA SOKAK’TA

Büyükşehir Belediyesi, D-100 Karayolu Yahya Kaptan bölgesinde bulunan Ovacık Mahallesi Fabrika Sokak’ta ulaşımı daha konforlu hale getirme ve ulaşılabilirliği artırmak için yol çalışması yürütüyor. 2 farklı yol, köprü, alt ve üst yapı çalışmalarının yer aldığı hizmette büyük yol kat edildi.

 

2 KİLOMETRELİK YOL VE KÖPRÜ

Yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda olacak yollar ile bölgede bulunan fabrika, kültürel alanlar, hastane gibi fonksiyonlara erişim daha kolay olacak. Proje kapsamında yapılacak 47 metre uzunluğundaki köprü ile de yapılacak iki yolun bağlantısı sağlanmış olacak.

 

ARALIKSIZ SÜRDÜRÜLÜYOR

Çalışmaların yoğun olarak sürdüğü yol çalışmasında bağlantının sağlanacağı köprü imalatı bitmek üzere. Yaklaşık 750 metre yolun asfaltlandığı çalışmalarda diğer alt ve üst yapı çalışmaları da aralıksız sürdürülüyor.

 

 

 

Bu Haber 303 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
MİA Projesi meclisten geçti
İzmit Belediyesi’nden pazar açıklaması
 İzmit Belediyesi’nden Şehirlerarası Otobüs Terminali yanında Pazar günleri kurulan “İzmit Şehir Pazar” ile ilgili açıkl...
Yeni Cuma’daki trafo çok güzel olmuş…
Böyle bırakacaksınız gitmeyin…
Dağ bisikletçileri İzmit’te yarışacak
 Uluslararası İzmit Dağ Bisiklet Yarışması kentimizde yapılacak. Organizasyona yaklaşık 200 sporcu katılacak İzmit Belediyesi tarafından ilçenin kurtu...