KENTİzmit’e AMATEM geliyor
İzmit’e AMATEM geliyor
22.12.2015 15:50:24 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığının tedavi edilmesi için İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, KOÜ Tıp Fakültesi ile harekete geçti. Doğan, Üniversitenin kendilerine göstereceği yerde AMATEM binasını kendilerinin yapacağını belirtti

 

Süriye ÇATAK TEK - Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Araştırma ve Tedavi Merkezi’nin (AMATEM) Kocaeli’de kurulması gerektiği ile ilgili sürekli açıklamalarda bulunan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AMATEM’in kurulması için ilk adımı attı. Önceki gün KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Zafer Cantürk ile ayrı ayrı görüşen Doğan, önümüzdeki günlerde İstanbul AMATEM’de inceleme yapacaklarını belirtti. Doğan, Üniversitenin kendilerine yer göstereceğini ve AMATEM binasının belediye tarafından yapılacağını kaydetti.

 

BÜYÜK BİR EKSİK VAR

Kocaeli’de AMATEM’in olmasının önemli olduğunu ifade eden İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Üniversitemizin Tıp Fakültesi Dekanı ile AMATEM kurulması noktasında fikir birliğine vardık ve İstanbul’da bulunan AMATEM’i gezeceğiz. Burada yapacağımız incelemelerle nasıl bir çalışma yapmamız gerektiğini göreceğiz ve hemen projelendirme çalışmalarını başlatacağız. Bu çalışma ile bağımlılık yapan maddelerle mücadelede önemli bir katkı sağlamış olacağız. Kocaeli’de AMATEM’in yapılması büyük bir eksikliğini tamamlayacaktır” dedi.

 

GENÇLERİ SANAT VE SPORLA UZAK TUTABİLİRİZ

Mahalle gençlik merkezleri ve etüt merkezleri ile gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durarak faydalı çalışmalara yönlendirilmesinde önemli katkılar verdiklerini ifade eden Doğan, “Bağımlılık ile mücadele sadece emniyetin işi değildir. Emniyet güçleri sadece bu işin asayiş yönüyle ilgilenebilirler. Ama bizler gençlerimizi spora, sanata yönlendirdiğimizde bağımlılık yapan maddelerden uzak durmaları için çok daha önemli bir iş yapmış oluyoruz. İzmit Belediyesi olarak bu noktada önemli çalışmalar yapıyoruz. İkinci dönemimizde özellikle gençlere yönelik projelere imza atıyoruz” dedi. 

 

Bu Haber 1898 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
iLHAMİ SOYLU2016-12-12 15:14:11
Bi arkadaşımız zor durumda...Alkol bagımlısı...Nasıl yardımcı olabiliriz acaba ?
(0)
(0)
DİĞER HABERLER :
‘İzmit’ konulu tasarım yarışması başlıyor
Dolandırıcılara kanmayın!
10 yılı dolduran elektrik sayaçları yenileniyor
AK Parti’den 15 Temmuz şehitlerine büyük destek
Şentürk'ün hayali meğer sadece bir plakaymış…