Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 25.09.2018 SAAT 22:55:23
Advert

Cümbüş ittifakını ciddiye almıyorum

Cümbüş ittifakını ciddiye almıyorum

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP ve birlikte hareket ettiği kurum ve siyasi partileri Cümbüş ittifakı olarak nitelendirdi. Cümbüş ittifakını ciddiyetsiz eleştirilerine yanıt vermeyeceğini söyleyen Ceyhan, CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in “Namussuzları yeneceğiz” sözlerine sert tepki gösterdi

Süriye ÇATAK TEK

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, il binasında basın açıklaması yaptı. Parti çalışmaları ve kent gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Ceyhan, teşkilat akademisinin tarihlerini de açıkladı. İl Danışma Meclisi toplantısının Yerel Yönetimler formatında Cumartesi günü saat 11.00’de Antikkapı’da yapılacağını söyleyen Ceyhan, STK ziyaretlerine Perşembe günü başlayacağını belirtti. 2019 seçimleri için seçmenin kapısına gitmek için tüm teşkilatlar, belediye başkanları, milletvekilleri ve Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ile hazır olduklarını kaydetti.

SEÇİMLER KOCAELİ’YE YAKIŞTI

KSO ve KOTO seçimlerinin hayırlı olmasını dileyen İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli’ye yakışan bir seçim sürecinin yaşandığını kaydetti. Parti olarak taraf olmayacağını açıkladıklarını söyleyen Ceyhan, “Doğru bir adım ile aday ve üyelerin kendi mecrasında seçim yapmasına destek olduğumuzu gördük. Seçilen ve seçilmeyen tüm arkadaşları tebrik ediyorum. KSO başkanlığına Ayhan Zeytinoğlu tek aday olarak gidiyor. Sanırım KOTO’da da Necmi Bulut tek aday olacak gibi. Kendilerine başarılar diliyorum. GTO’da Nail Çiller’de başarılı bir şekilde devam edecek. KTO’ya da başarılar diliyorum” dedi.

KARŞILIKLI MÜZAKERE EDİYORUZ

Avukatlar gününü de kutlayan Ceyhan, Baro’yu ziyaret edeceklerini kaydetti. AK Parti olarak seçime yönelik çalışmaları düzenli, tertipli ve prensipler çerçevesinde yürüttüklerini söyleyen Ceyhan, “Yerel yönetimlerimizin beyannamelerini takip etmek ve varsa sıkıştıkları bir konu destek olmak amacı ile çalışıyoruz. Beyanname toplantıları, ilçe danışma meclis toplantılarımızı da nihayete erdirmek üzereyiz. 12 ilçe belediyemizin seçmenlerimize verdiğimiz sözlerde geldiğimiz son durumu karşılıklı müzakere ediyoruz.

İL DANIŞMA CUMARTESİ GÜNÜ

Bizler çalışmanın adresiyiz. Birileri konuşur AK parti yapar. Tüm belediyelerimizi tebrik ediyorum. Bir çok belediyemiz en az yüzde 80 oranında verdiği sözleri yerine getirmiş. Beyannamelerde söz vermediğimiz projeler de en az söz verdiğimiz projeler kadar yaptık. Her bir belediye başkanımızı tebrik ediyorum. 14 Nisan Cumartesi günü Büyükşehir Belediyemizin çalışmalarını değerlendirmek için İl Danışma Meclisi toplantımızı yapacağız. Saat 11.00’de Antikkapı’da Yerel Yönetimler İl Danışma Meclisimizi yapacağız. Aynı zamanda soru cevap kışı da olacak.

TÜRK-İŞ İLE BAŞLAYACAK

Kongremizin ardından STK’lar bizi ziyaret etti. Şimdi bizler STK’lara gideceğiz. Onların istediği yerde, istediği ortamda bir araya geleceğiz. İlk ziyaretimizi sendikalarla başlayacağız. Bize ilk gelen sendika olan Türk-İş’e gideceğiz. Perşembe günü Türk-İş ile onların istediği yerde bir araya geleceğiz. Başta taşeron sorunu olmak üzere bir çok alanda attığımız iyi adımlarla ilgili ve eksiklerimizi almak için bir araya geleceğiz. Ardından Hak-İş ve Memur-Sen gelecek. STK’larla kurduğumuz ilişkileri devam ettireceğiz.

ÜYE KAMPANYASI BAŞLADI

Türkiye’de ilk başlattıkları Mahalle Koordinasyon toplantılarını tamamladık. Destek olan tüm ilçe başkanlarına ve teşkilat üyelerine teşekkür ediyorum. Teşkilatımıza iki hedef koyduk. Birinci hedefimiz Cumhurbaşkanımızın talimatı ile Kocaeli’de 260 bin civarında üyemiz var. Yüzde 20,16’dan yıl sonuna kadar yüzde 30’a çekmek için tüm mahallelerimizde çalışma başlattık. Cumhurbaşkanımızın koyduğu bu hedefe ulaşmak için samimi bir çalışma başlattık.

HER İLÇEDE YÜZDE 10 ARTIŞ

Seçmene yaptığımız çalışmaları iyi anlatmak gerekiyor. Bir taraftan hizmet üretirken bir yandan da teşkilatların seçmenle gönül köprülerini kuvvetlendirmek için çalışmalar yapacağız. Seçmenlerimizin kapısına tüm teşkilatlarımız ve bileşenlerimizle gideceğiz. Artık performans daha ileride olacak. Hedefimiz 13 belediyeye AK Parti’nin tabelasını çakmaktır. Bunun için ikinci hedefimiz her ilçemizde oy oranımızı yüzde 10 oranında artırmaktır. Bu hedef ter akıtarak verilecek bir hedeftir. Tüm teşkilatlarımızın bu hedefe ulaşacağına inanıyorum.

TEŞKİLAT EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

Ramazan ayına kadar teşkilat akademisini yapacağız. 28 Nisan ve 15 Mayıs arasında eğitim çalışmamızı yapacağız. Ramazana kadar sabah iki ilçe, öğleden sonra iki ilçe alarak eğitim çalışmasını yapacağız. Türkiye’de 2017 yılında yüzde 7,4 oranında büyüdü. Bu dünyada büyük bir büyüme oranıdır. Güneş balçıkla sıvanmaz. Bunu olağanca engellemelere rağmen başarı hikayesini yazmıştır ve dünya rekoru kırmıştır. Umarım bunu muhalefette hazmeder. Aynı zamanda Akkuyu Nükleer Santralinin de temelini attık.

SÖZLERİNİ AYNEN İADE EDİYORUM

CHP’nin genel psikolojisinin yerelde de devam ediyor. CHP artık Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi denirdi. Ama son dönemde ne Atatürk, ne Gazi, ne de Mustafa kaldı. Sadece Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kemal’i kaldı. CHP seçmenini bunu göreceğine inanıyorum. Biz Kocaeli’nin en iyi işini yaptığımıza inanıyorum. CHP’nin kadın milletvekilliğinin milletvekilliği mi yoksa şovenistlik mi yaptığını anlamadık. Gebze’de “Bu seçime girip bu hırsızları yeneceğiz, bu seçime gireceğiz bu namussuzları yeneceğiz” diyor. Fikri olmayanın küfrü olur. Bunların siyasetten anladığı iftira, karalamadır. Onun seviyesine düşmeyeceğim. Bu hanımefendinin haddini bilmesi gerekiyor. Mağlubiyetin kabulüdür. Söylediği sözleri kendisine aynen iade ediyorum. Kamuoyundan özür dilemesi gerekiyor. Özür dilemediği halde bizim tarafından tavır gösterecektir. Alicengiz oyunları bu sözlerin kıvırmasınlar.

SARIBAY SIFIR İÇİN UZAĞA GİTMESİN

Büyükşehir Belediye Başkanımız geçtiğimiz haftalarda beyanname ile ilgili açıklama yaparak yüzde 92 oranında verdikleri vaatleri yerine getirdiklerini söyledi. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay İbrahim Karaosmanoğlu’na sıfır verdiklerini söylüyor. Ey Cengiz Sarıbay sıfır göndermek istiyorsa uzağa gitmesin. Sarıbay, bir partiden çık seçmene git. Varsa seçmene yapacağınız şey onu seçmene anlatın. 13-0 ve yüzde 10’luk oy kaybı ile Kocaeli’den silinecekler. Silinmelerini istemem.

CÜMBÜŞ İTTİFAKI

Cümbüş ittifakına katılmak isteyen bir siyasi partinin il başkanı var. Adını söylemeyeceğim. Sen gözünü kapattığında karanlık olmuyor, yapılmayan işler yapılmamış olmuyor. Gözünüzü açın bir çevrenize bakın. Kent için yapılacak olan bir hizmet varsa bize söyleyin, eleştirin. Biz bunlara açığız. Cümbüş ittifakı daha çok şeye gebe. İzlemeye devam edeceğiz.

2 YIL SONRA NE OLDU

Son günlerde yakma tesisi ile ilgili son günlerde farklı şeyler söylenmeye başladı. 7 il başkanı olarak bir araya geldiğimizde böyle bir yakma tesisi gerekli olduğunu söyledik mi söyledik. Dünyada var olan örneklerini görmeye gittik mi gittik. KOÜ, İstanbul Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi ile birlikte yapılan çalışmayla yer belirlendi mi belirlendi. 2 yıl sonra ne oldu da CHP ve o kadın milletvekili ne oldu da ortaya çıktı laf ediyor.

TAVIRLARINI KINIYORUM

Kimse çöpü kapısında istemiyor ama çöp üretiyor. İzmir Belediyesi gibi çöpleri yeşil alana dökmüyoruz. Bu tesisi nereye yapalım. Sanırsın burası Konya Ovası. Fikirler elbette söylenmeli ama kaos çıkartılmamalı. ÇED toplantısındaki tavırlarını kınıyorum. CHP’nin kongresinde tek projesi il başkanları masasını dağıtmaktı. Tek projesi il başkanları toplantısını dağıtmak olan bir siyasi partiden başka bir şey beklememek gerekiyor. Yakma Tesisi çevreci bir tesistir ve çevreyi kirletmeyecektir.

FUZULİ İŞLERLE UĞRAŞMAYIZ

Cümbüş ittifakının tüm bileşenleri oradaydı. Kaos ve mağduriyet büyüsün diye oradaydı. Benim evim Umuttepe’de. Eğer böyle bir endişe varsa benim de çocuklarım için endişelenmem lazım. Kimse cahilliğini kara propaganda ile kapatmaya çalışmasın. İzaydaş tehlikeli atıkları bertaraf etmek için Alikahya’da yapıldı. Şimdi aklı evvel muhalefet diyor ki evsel yakma tesisini de getirin buraya yapın diyor. Bekara hanım boşamak kolaydır. CHP’nin tek yapmak istediği AK Parti’nin projelerinden yerel seçimlere angajman çıkarmak. Bizim derdimiz 1 milyon 800 bin insana hizmet etmektir. Kimse bizi çirkef siyaset yapmaya çekmesin çünkü yapmayacağız. Cümbüş ittifakının ciddiyetsiz eleştirilerini dinlemeyeceğim. Fuzuli işlerle uğraştırmasınlar. Gitsinler önce kendi iç ittifaklarını kursunlar. Biz işimizde gücümüzdeyiz” dedi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Genel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.1442 TL 6.1197 TL
Euro
EURO
7.2295 TL 7.2007 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA