Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 24.01.2019 SAAT 10:36:31
Advert
 
Advert

Kocaeli Barosuna 6 yeni avukat

Kocaeli Barosuna 6 yeni avukat

Staj görevini tamamlayan 6 yeni genç avukat Kocaeli Barosunda gerçekleştirilen törenle yemin ederek, ruhsat namelerini aldı

Arif BULUT - Hukuk Fakültelerinden mezun olduktan sonra staj görevini tamamlayan Av. Tolga Karapçin, Av. Sinem Uslu , Av. Besim Şanlı, Av. Özlem Feyzioğlu, Av. Elif Okuyucu ve Av. Elif Sena Alçın; Kocaeli Barosu Av. Umut Gümüş Eğitim Salonu'nda  gerçekleşen tören ile yemin ederek, ruhsatnamelerini aldı. Düzenlenen törene; Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe, baro üyesi avukatlar ve yemin edecek olan avukatlar ile  yakınları katıldı. 

UMUTSUZ OLMAYACAĞIZ

Geçtiğimiz gün iş yerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Avukat Mehmet Samim Geredeli’yi rahmetle andığını söyleyerek bu saldırının asla kabul edilemez olduğunu ifade eden Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe “Bugün aramıza katılacak değerli meslektaşım. Hukuk güvenliğinin yok olmaya başladığı, yargıya olan güvenin çok azaldığı, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığının tartışıldığı, bağımsız savunmayı üstlenen avukatların özlük haklarının yok edildiği ve görevlerimizi yaparken birçok zorluklarla karşılaştığımız bir dönemde avukatlık mesleğini seçmeniz sizin için belki bir şanssızlık olabilir. Ancak yine de sizleri kutluyorum. Bütün bu hukuksuzlukları yine sizlerin sayesinde ve sizlerle beraber güç birliği ile aşacağız. Hiç bir zaman umutsuz olmayacağız” dedi. 

MESLEK YAŞANTINIZA İLK ADIMI ATACAKSINIZ

Biz avukatlar yüzyıllardır baskılara direnmenin, hiçbir gücün karşısında boyun eğmemenin ve bedeli ne olursa olsun doğru bildiğimizi savunmaktan vazgeçmemenin haklı gururu ve azmi ile cübbelerimizi onurla ve hiç kimsenin önünde iliklemeden taşımaktayız.  Sizler bir yıllık avukatlık staj eğitimini başarıyla tamamlayarak, az sonra edeceğiniz yemin ve alacağınız ruhsat ile, meslek yaşantınıza ilk adımı atacaksınız. Öncelikle sizleri yetiştiren ve bugünlere getiren ailelerinize ve staj döneminde sizlere yol gösteren meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sizler avukatlık mesleğini icra ederken edeceğiniz yemine her zaman bağlı kalarak ve avukatlık mesleğinin kurallarına ve mesleki dayanışma ilkelerine uygun olarak yapacağınıza inanıyorum. Sizlerin her zaman ve her ortamda Cumhuriyet’in kuruluş felsefesine bağlı kalarak, hukukun üstünlüğünü, Demokratik Hukuk Devletini, bireysel hak ve özgürlükleri savunacağınıza ve bu yolda çaba göstereceğiniz düşüncesiyle, nice sağlık ve başarı dolu yarınlar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3317 TL 5.3105 TL
Euro
EURO
6.0586 TL 6.0344 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA