SİVİL TOPLUMİHH’ dan yetim dayanışma günleri
İHH’ dan yetim dayanışma günleri
08.03.2016 11:49:38 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

 IHH İnsani Yardım Vakfı Kocaeli şubesi, yetim dayanışma günleri çerçevesinde yetim çocukların, ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 19 Mart Cumartesi günü Atatürk Kapalı Spor salonun’da  Yetim Gecesi düzenleyecek

 

Boran KAYALAR - İHH İnsani Yardım Vakfı bu yıl altıncısı düzenlenen Yetin Dayanışma Günleri 19 Mart Cumartesi günü Atatürk Spor Salonunda yapılacak. Çanakkale’nin Kutsal Emanetleri Yetim Gecesi adıyla düzenlenen programda Prof.Dr. Mustafa Karataş, Çanakkale Tiyatrosu, Mehteran Takımı gösterisi, sahne gösterileri yapılacak. Ayrıca gecede iki kişi Umre’ye gönderilecek.     

 

204 BİN KİŞİYE

İHH İnsani Yardım Vakfı bu yıl altıncısı düzenlenen Yetim Dayanışma Günleri programı ile 45 ülkede 636 proje ile 204,000’i aşkın yetim yavrumuza ulaşıyor diyen İHH Kocaeli İnsani Yardım Derneği Başkan Yardımcısı Göksel Erim “Programa 400’e yakın hayırsever iştirak ederek projelerin icrasına ve yetim çocukların mutluluklarına bizzat ülkelerinde şahitlik edecekler” dedi.

 

YAPILAN ÇALIŞMALAR

İHH Kocaeli Yardım Derneği Başkan Yardımcısı Erim “12 bine yakını Türkiye’nin 75 farklı şehrinde olmak üzere dünyanın 56 ülkesinde 80 bine yakın yetim çocuğu Yetim Hamilik Sistemi ile sürekli destek kapsamına alan ve dünyanın 100’ü aşkın ülkesinde 800 bine yakın yetime dönemsel destekler sunan, 27 yetimhanede 2, 200’ü aşkın yetimi üniversite tahsillerinin sonuna kadar takip eden İHH İnsani Yardım Vakfı, Yetim Dayanışma Günleri programı ile yeniden Türkiyeli hayırseverler ile dünyanın yetim çocuklarını bir araya getiriyor” açıklamasında bulundu.

 

70 ÇOCUĞA YARDIM

İHH Kocaeli İnsani Yardım Derneği olarak il genelinde 70 çocuğu sponsorluk sistemiyle her ay düzenli ödeme ile desteklemekle birlikte yıl boyu, eğitim, gıda, giyim, sağlık, barınma ve sosyal yardımlarda bulunmaktayız. Çocuklarımızla birlikte uçurtma şenlikleri, piknikler, fidan dikme, bowling, buz pateni ve tiyatro etkinlikleri düzenlemekteyiz diyen Erim “Dünya yetimler günü kapsamında her yıl Ramazan ayının 15’inde yetimlerimiz için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortak bir yetim iftarı   düzenlenmektedir. Ramazan ayı boyunca sponsorlarımızla birlikte derneğimizde pişen yemek ve kumanyalarımızla yetimlerimizin iftar sofralarına konuk oluyoruz. Evlenecek kızlarımızın çeyizleri nede destekte bulunuyoruz. Ev tadilat projelerimizle de yetim ailelerimizin evlerinin gereken bölümlerinin tamiratını yapılmaktayız” ifadelerini kullandı.

 

YETİM GÜNLERİ

Dernek Başkan Yardımcısı Erim “Eğitim, sağlık, kültürel destek, sosyal yardım ve kalkınma projeleri ile dünyanın 45 farklı ülkesinde 273’ü Türkiye’de olmak üzere 636 proje ile 204 bini aşkın yetim yavrumuza ulaşma hedefleriyle başlayan Yetim Dayanışma Günleri bu yıl 1 MART da başlayıp 31 MAYIS a kadar devam edecek ve hem yetim çocukların yaşadıkları ülkelerdeki sorunları dünyaya duyurma hem de yetim çocuklarla ilgili daha planlı ve sistemli destek projelerinin devletler nezdinde de hayata geçirilebilmesi için önemli bir vesile olacaktır” dedi.

 

 

 

Bu Haber 1187 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Doğan Demir yeniden başkan
Saldırıda can veren Elif’i andılar
 Ankara’daki terör saldırısında hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Elif Kanlıoğlu için Kocaeli’de anma programı düzenlendi Ankara̵...
Büro Memur-Sen mazbatasını aldı
Doğan Demir istifa etti
Helva Şenliği’nde atışma var
  ...