KENTİzmit Belediyesi bu sene 10 bin bisiklet dağıtacak
İzmit Belediyesi bu sene 10 bin bisiklet dağıtacak
11.03.2016 10:46:36 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan dün İzmit’te ki 5 bin öğrenci ve 5 bin öğretmene hediye bisiklet dağıtma projesini başlattı

 

Boran KAYALAR - Proje kapsamında Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde bulunan İbn-i Sina Orta Okulu’nda bisiklet dağıtım töreni gerçekleştirildi. Öğrencilere bisikletle birlikte güvenlik amaçlı kaskta hediye edildi. Programa Başkan Nevzat Doğan’ın yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çimtimar, İlçe Müftüsü Musa Bilgiç,  KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak, Okul Müdürü Mahmut Toksoy, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. “Haydi Bisikletle Okula” projesi kapsamında İbn-i Sina Ortaokulu’nda 267 öğrenci ve 44 öğretmen bisikletlerine kavuştu.

 

PROJEYİ DESTEKLİYORUM

Okul Müdürü Mahmut Toksoy, Başkan Nevzat Doğan çocukları sevindirmeyi bir gaye bilmiş. Çocuklarımızı mutlu görmek bizi de mutlu ediyor. Kendisine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çimtimar ise yaptığı konuşmada “Biz küçükken acaba bisikletimiz olacak mı? Derdik. Şimdi İzmit Belediyesi 5. Sınıf öğrencilerine bisiklet hediye ediyor. Bir sporcu olarak bu projeyi destekliyorum” ifadelerini kullandı.

 

HERKES ALAY ETTİ

Başkan Doğan, “Çocukları gözündeki ışık ve heyecan içimize işliyor. Gelişmiş ülkeler ve diğer kıtalarda ki gelişmiş ülkeler çağın teknolojisini sonuna kadar kullanıyor. Bisiklet adeta onların yaşam şekli olmuş. 30 yıldır hayatlarına geçirmişler. Biz Türkiye olarak çok geç kaldık. Bunu kabul edebil. 2009 projelerimde bisiklet vardır. Herkes alay etti. ‘çocuk oyuncağı’ dedi.  Ama dünya bisiklet için çocuk oyuncağı demiyor. Bisiklet hem sağlık açısından hem trafik açısın hem de ekonomi açısından bir avantaj. Çocukken mahallede bisikleti olanlara hayran hayran bakardık. Şimdi İzmit Belediyesi olarak bisiklet projesi yapıyoruz. Bisiklet yolları ve bisiklet parkları yapıyoruz” şeklinde konuştu.

 

BİSİKLET BÜTÇESİ 3 MİLYON

Doğan şöyle konuştu: Türkiye’de hatta Avrupa’da 30 binin üstünde bisiklet dağıtan belediye yok. Bu sene 10 bin bisiklet dağıtıyoruz. Öğretmenlerimizde dağıtıyoruz. Öğrencilere örnek olsunlar diye. Bu projeler Türkiye’ye örnek oldu. Sağlık Bakanlığı bu projeyi uygulayacak. Cumhurbaşkanımız ‘bisiklet yolları yapın’ dedi. Biz çok şükür 7 yıl önce bu projeyi başlattık. 13 yıl önce belediye bisiklet yolu yapacak, 30 bin bisiklet dağıtacak deseler inanır mıydınız. Bisiklete ayırdığımı bütçe 3 milyon TL. Mehmet Ali Paşa Bölgemize gençlik merkezi projesi yapmayı hazırlanıyoruz. Camimize, Kuran Kurslarımıza destek veriyoruz. Şimdiye kadar İbn-i Sina Okulumuza 849 bisiklet verdik. Türkiye’de bir ilk gerçekleştirdik ve öğretmenlerimize de ilk bisikletleri İbn-i Sina Ortaokulu’nda vermeye başladık” 

 

 

 

 

Bu Haber 1045 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Cengiz Topel Havalimanı’na dikkat çekildi
Üç vali yardımcısı görevden alındı
Amatör balıkçılar sahillere akın ediyor
Anlaşma yenilendi, mağduriyet yaşanmadı
İŞKUR Körfez Belediyesi'nde
Körfez Belediyesi ile Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında protokol imzalandı