Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 16.12.2018 SAAT 14:33:47
Advert

Kocaeli’de staj yaptılar

Kocaeli’de staj yaptılar

Romanyalı öğrenciler, stajlarını Kocaeli Devlet Hastanesi'nde yaptı. 3 hafta ülkemizde kalan öğrenciler, Türkiye'de staj yapmaktan memnun olduklarını söyledi

Süriye ÇATAK TEK - ERASMUS Plus KA1 Öğrenci Staj programı çerçevesinde İzmit Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin davetlisi olarak Kocaeli’ye gelen, Romanya Bükreş’teki sağlık meslek lisesinin öğrencileri Kocaeli Devlet Hastanesi’nde stajlarını tamamladı. Öğretmenleri İrina Stanciu ve 10 öğrenci 3 hafta süren stajlarının ardından Devlet Hastanesi yöneticilerine ve baktıkları hastalarla vedalaştı.

TÖREN YAPILDI

Geçtiğimiz cuma günü hastane çalışanları ve hastaları ile veda ene Romanyalı öğrenciler için tören düzenlendi. Törene İzmit Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi meslek dersi öğretmeni Leyla Demir, Kocaeli Devlet Hastanesi Müdür Yardımcıları Dilek Şener ve Zühal Gümüştopuz katıldı. Kişisel ve mesleki becerilerin artırılması amacı ile Türkiye’ye gelen öğrenciler gördükleri ilgi ve verilen eğitimden çok memnun olduklarını belirtti.

MUTLU AYRILDILAR

Türkiye’de bulunmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen öğrenciler, Kocaeli’de bulundukları sürekçe kendilerine ev sahipliği yapan İzmit Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yılmaz Yiğit ile öğretmenlerine, Kocaeli Devlet hastanesi yetkili ve çalışanlarına teşekkür etti. Romanyalı Öğretmen İrina Stanciu, Kocaeli Devlet Hastanesi’nde verimli bir staj dönemi yaşandığını belirtip, Romanyalı öğrencilerin stajlarını en iyi yaptıkları ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Genel haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3887 TL 5.3672 TL
Euro
EURO
6.0956 TL 6.0713 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA