Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 23.03.2019 SAAT 00:08:08
Advert
 
Advert Advert Advert

KOTO’da gözler yönetimde

KOTO’da gözler yönetimde

KOTO’nun komite ve meclis üyesi seçimlerinin ardından gözler 8 Nisan’da yapılacak yönetim seçiminde Başkan Necmi Bulut’un yönetimine kimleri alacağına çevrildi. Yönetimde yer alacak isimler merak konusu

Süriye ÇATAK TEK  - Kocaeli Ticaret Odası’nın önceki gün yapılan meclis ve komite seçimlerinin ardından listeler askıya çıktı. 8 Nisan’da yönetim kurulu, 25 Nisan’da ise meclis başkanlığı seçimi yapılacak olan KOTO’da komite ve meclis üyesi seçimlerinde 6 bin 889 üyenin 4 bin 30’u sandık başına gitti. KOTO’da sandık başına giden üye oranı yüzde 59 oldu. Erdoğan Yılmaz’ın kendi komitesinde çıkmaması nedeniyle yönetim seçimlerinin tek listeli olması bekleniyor.

KATILIM BEKLENEN ORANDA DEĞİL

KOTO’nun önceki gün oda binasında gerçekleştirilen meclis ve komite seçimlerinde üyenin büyük bölümü sandık başına gitti. Oy kullanma hakkı olan 6 bin 889 üyenin 4 bin 30’u sandık başına giderek oyunu kullandı. 3 komite dışında 19 komitede çift ve üç listenin çıktığı seçimlerde katılımın daha yüksek olması bekleniyordu. Ancak katılımın 2010 seçimlerinden daha düşük olması dikkat çekti.

BULUT TEK ADAY

KOTO meclis ve komite seçimlerinin ardından 8 Nisan Pazar günü yönetim kurulu üyelerinin seçimi yapılacak. 10 yönetim kurulu üyesi ve bir başkan için yapılacak seçimlerde tek listenin seçime girmesi bekleniyor. Komite seçimlerinde belirlenen 66 meclis üyesinin oy kullanacağı seçimlerde mevcut başkan Necmi Bulut’un tek aday olması bekleniyor. Bulut’un yönetiminde kimlerin olacağı ise merak konusu.

MECLİS BAŞKANI SEÇİMİ 25’İNDE

KOTO’da Pazar günü yapılacak olan yönetim seçimlerinin ardından tek organ seçimi kalacak. Meclis başkanlığı ve meclis divanı seçimi ise 25 Nisan’da yapılacak olan ilk meclis toplantısında gerçekleştirilecek. KOTO’nun meclis başkanlığına ise mevcut meclis başkanı Akın Doğan’ın tek aday olması bekleniyor. Doğan’ın başkan adayı Erdoğan Yılmaz ile 10’uncu komitede girdiği yarışı ezici çoğunlukla kazanması KOTO seçimlerinin dikkat çeken sonuçlarından biriydi.

DOLU DOLU HİZMET EDECEĞİZ

Önceki gün seçimin ardından yapılan oy sayımında KOTO senin ekibinin 22-0 gibi ezici bir çoğunlukla komite ve meclis üyesi seçimlerini almasının ardından büyük sevinç yaşandı. KOTO senin ekibi ile oda binası önünde fotoğraf çektiren KOTO Başkanı Necmi Bulut, “Ekip halinde KOTO Senin diyerek kazandık. 22-0 yaptık. KOTO üyeleri 4 yıllığına bize yetki verdi. Dolu dolu hizmet edeceğiz. Bu süreçte dayanışma içinde olduğumuz tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

ÜYELERİMİZ ODAYA GELSİN

KOTO’nun yönetim kurulu başkan adayı olan Erdoğan yılmaz ile aynı sandıkta olan KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, başkan adayını sandığında ezici bir çoğunlukla geçti. KOTO seçimlerinin en önemli belirleyeni olan Doğan, seçim ile ilgili açıklama yaptı. 1,5 yıldır idare kademesinde görev yaptıklarını ve başarılı bir süreç yaşadıklarını söyleyen Doğan, “Biz çabamızın sonucunu sandıkta gördük. Bundan sonra da kimliğimizden ve kişiliğimizden taviz vermeden çalışacağız. Üyelerimizin KOTO’ya gelmesini istiyoruz. En azından kahvemizi içsinler” dedi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Genel haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5456 TL 5.5235 TL
Euro
EURO
6.2837 TL 6.2586 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA