YAZAR HABERKitap fuarında Türbe ziyareti
Kitap fuarında Türbe ziyareti
18.05.2016 14:16:03 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Şehrimizin marka değerine yapılan en önemli yatırımlardan biride kuşkusuz Kocaeli kitap fuarıdır , mümkün mertebe her siyasi görüşten yazarın , yayın evi ve yayın organının okuyucusu ile buluştuğu bu önemli etkinlik 22 mayıs Pazar gününe kadar interteks fuar alanında devam edecek.

Yapılan söyleşiler ve imza günleri ile hem okuyucular beğendikleri yazarlar ile yıllar yılı unutmayacakları sohbetler ediyor hemde baktıkça hoş anılar yaşayacağı resimler çektiriyor.

Yazarlar ve yayın evleride normal zamanlarda satamadıkları , kitapçılarda beklide bir yılda ulaştıkları satış adetlerine bu dokuz günlük fuar süresince ulaşıp bir sonraki kitapları için maddi kaynak elde ediyorlar.

Herkesin tahmin edeceği üzere  kitap satışlarından en fazla gelir elde eden  ve maddi kazanım sağlayanların  neredeyse tamamı , dini yayınlar , sol akımların tanınmış sahaf ve yazarları , birde özellikle 15-25 yaş arası gençlere hitap eden duygusal ve popüler yayın satanlar oluyor.

“Yukarıda yazdıklarımı kıskanarak , imrenerek ve saygı duyarak yazdığımı bilmenizi isterim.”  Çünkü bu okuma , kitap – dergi satın alarak yazara ve yayıncıya destek olma bilinci “ veren el alan elden üstündür anlayışı” aşırı sağ ve aşırı sol oluşumlarda imrendirecek ölçüde mevcut.

3 yıldır Türk Ocakları ve Türk Yurdu yayınları sayesinde daha yakından tanıdığım kitap fuarının yayıncılarını  ve ziyaretçilerini gözlemlediğimde  Türk Milliyetçisi fikri yayınların olduğu stantların , Türk Milliyetçisi yazarların şairlerin olduğu stantların genelde türbe gezer gibi gezildiğini , yani takdir edildiklerini , dua edildiklerini ve hatıra resmi çekildikten sonra her hangibir kitap – dergi satın almadan ziyaretin tamamlandığına çok ça şahit oldum , galiba Türk Milliyetçisi insanımız firi ihtiyacını tamamlamış olsa gerek ki okumaya ihtiyaç duymuyor , benim gözlemim tahminen 300 ziyaretçiden 1 kişi kitap alarak maddi katkı sağlıyor .

Madden nasıl destek olabilirim düşüncesi ile fuardaki Türk Milliyetçisi stantlara gelenlerde gerçekten gençleri ve yayıncıları geleceğe dair azda olsa ümitlendiriyor.

Hatta gençlerimizin anlattığı bir anıyı da paylaşarak sizleri gülümsetmek isterim , geçen yıl bir Kocaeli millet vekilimiz hızlı adımlarla standımıza yaklaşıyor kendisini tanıyan gencimiz  kalkarak hızla gelen millet vekilimize saygıda kusur etmemek için ayakta karşılıyor , elindeki telefonu stanttaki gencimize uzatan Kocaeli millet vekilimiz acelem var acilen bir resim çekilip gideceğim nerde poz verelim diyor ve bu uygulamayı 5-6 stanttada yaklaşık 30 saniye gibi rekor sayılacak bir sürede gerçekleştirerek hızla gözden kayboluyor.

Ve bu nahoş anının gençler üzerindeki olumsuz etkisini ve hayal kırıklığını tahmin edersiniz.

Malumunuz kocaelide kitap fuarı dediğiniz zaman akla ilk önce C salonuna renk katan , canlılık katan , sosyal medya ve basında fuar alanında yaptıkları etkinlikler ile katılımcı sayısını arttıran Türk Milliyetçisi dernekler ve yayın organları geliyor.

İşte bunlardan  biride Türk Ocakları ve Türk Yurdu dergisidir.

105 yıl önce çıkardığı Milli Mücadelenin ve Kuvai Milliye ruhunun ilk adımı sayılan Türk Yurdu dergisi ile hem cumhuriyetimizden daha eski bir yayın organına sahip hemde bu güne kadar binlerce milli manevi değer taşıyan kitabın basıldığı , düzenlenen panel , söyleşi konferanslarla halkı aydınlatan tam bağımsız sivil toplum kuruluşu olan Türk Ocakları vatanseverlerin destekleri ile her geçen gün daha fazla kişiye ulaşıyor.

Katıldığı her yıl gençlere binlerce dergi hediye eden , vatansever her kesimden misafir ağırlayan , ağırladıkları misafirlere ev sahibi olduklarını Türk Ocağının kendilerinede ait olduğunu hissettiren , akademik tahsil yapan veya yapmak isteyen gençlere 104 yıllık hizmet serüvenini anlatmaya çalışan bu hizmet yuvası , gönüllülük esasıyla sahiplenen herkes ile güç kazanıyor. Allah sahiplenen , ait hisseden herkesten razı olsun ….

Bir Türk Ocağı hizmetkarı olarak bu yazıyı okuyan vatanseverlerden bir istirhamım var , fuarları kültürel bir gezi veya Türbe ziyaret eder gibi ziyaret ederek tasarruf edemezsiniz , sizin fikrinizi savunan nitelikli ve vasıflı gençler yetiştiren kurumlar güçsüz olursa kıt imkanlara sahip olursa fikriniz hiçbir zaman iktidar olamaz , siz sahip çıkmazsanız , size ve sizin çocuklarınızada sahip çıkacak güce ve olanaklara sahip kuruluşlar bulamazsınız , lütfen gençlere sadece akıl vermeyin onların aklınız kadar , anılarınız kadar , anlatığınız hikayeler kadar maddi desteğinize de ihtiyacı var , bunu kimse için de yapmayın sadece kendiniz için yapın , bence böylece bir hayır işlemiş ve mutlu olursunuz ,bir kez dahi olsa kendinizi ait hissettiğiniz standa gidin ve varlığınızı hissettirin ve mümkün ise tek hedefi orta okuldan itibaren nitelikli vasıflı ahlaklı gençler yetiştirmek olan disiplinli hiyerarşik yapıları tercih edin .

Türk Ocakları gibi çoğunlukla büyüklerin hizmet ettiği kurumlar her halükarda ayakta duruyor, anılarınızı anlatmaya bize gelin . Ama gençliğim dediğiniz , geleceğim dediğiniz , uğruna ölürüm dediğiniz Türk Milliyetçisi kurum dernek ve vakıfların sosyal medya dışındada size ihtiyacı var….

 

Selam ve dua ile

 

 

 

Bu Haber 453 Görüntülenmiştir
Ekleyen Yazarın Mail Adresi : kocaeli@kopiservis.com.tr
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
H.OSMAN SARAÇ2016-05-24 11:11:19
"Türbe ziyareti" çok güzel bir benzetme olmuş. BAYŞAD Standında oturacak, hatta ayakta duracak yer kalmıyor ama kitap satın alan çok az. Hayırsız hayranlarla bol bol poz verdik :)) Seneye, fotoğaraf çekinmek isteyenlerden para isteyelim :)) .. Önemli bir konuyu işlemişsin Yücel Başkan. Bu günü de zararda kapatmadın... Seviyoruz seni.
(0)
(1)
y.a.d2016-05-24 16:00:01
kıymetli osman abim , daha üzücüsüde başka kitapçılardan kitap alan ve yorulan Türk Ocağı üyelerine standımızda izzet hürmet gösterip ve ikramlarda bulunduk ,bizde burada ocağımıza destek olacak hayırlı insanlarla buluşmak için çaba harcıyoruz dedik , ya ya tabi tabi iyi yapıyorsunuz inşallah maşallah deyip , dünyanın sorunlarına çözüm önerilerini bahşedip çay kahve içip gittiler :) ve en az 15 yıldan beri üyemiz olan birçok üyemiz aynen böyle yaptı :) vatan sağolsun.
(0)
(1)
DİĞER HABERLER :
Vallahi talibim
Gavur İzmir…
Dinimizde bunlar yok
Suskunluğun Yükü…
En uzak mesafe…