ASAYİŞKesik el cinayeti ertelendi
Kesik el cinayeti ertelendi
26.05.2016 11:41:11 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Kandıra Karayolunun Çayırköy mevkiinde, geçen yıl eli kesilmiş halde cansız bedeni bulunan Nuran Dutlu’nun Kocalei 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davası  ifadesi alınamayan sanıkların ifadesi alınması için 14 Temmuz’a ertelendi

 

Boran KAYALAR - Kandıra karayolunun Çayırköy mevkiinde geçen yıl 22 Ocak'ta cansız bedeni bulunan Nuran Dutlu’nun Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek olan dava öncesinde konuşan anne Hediye Görmüş, bu zamana kadar delillerin toplanmasını beklediklerini söyledi. Hediye, "Kızımın katledilişi basına 'kesik el cinayeti' olarak yansıdı, 16 aydır delillerin toplanması için uğraştık. Torunuma bakıyorum aynı Nuran gibi. Onun gibi büyütüyorum. Onu tekrardan büyütüyorum. Katillerin en ağır cezayı defalarca almasını istiyorum" ifadelerini kullandı. Daha sonra Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava ifadesi alınamayan sanıkların ifadesi alınması için 14 Temmuz’a ertelendi.

 

İŞKENCEYLE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

İzmit- Kandıra karayolunun Çayırköy yakınlarında yola yakın boş alanda 22 Ocak günü bir bölümü naylona sarılı olarak elleri kesilmiş halde bir kadın cesedi bulunmuştu. Daha sonra Kocaeli savcılığı ve jandarma ekiplerinin cesedin üzerindeki dövmeden yola çıkarak yürüttüğü geniş çaplı soruşturma neticesinde cesedin 21 yaşındaki bir çocuk annesi Nuran Dutlu’ya ait olduğu ortaya çıkmıştı. Nuran Dutlu cinayetiyle ilgili yürütülen soruşturmada Muhammet Yıldız ile kız arkadaşı Sertaç Özer, Vedat Altıok ve Arif Çamur sanık olarak belirlenmişti. Daha sonra Muhammet Yıldız ile kız arkadaşı Sertaç Özer 13 Haziran günü Kayseri’de rahat bir şekilde gezerken yakalanmıştı. Suç ortaklarından Vedat Altıok Bursa’da diğer sanık Arif Çamur ise İzmir’de yakalanmıştı. Sanıkların yakalanmasının ardından ATK’dan gelen rapor doğrultusunda Dutlu’ya işkence edildiği ortaya çıkmıştı.

 

SAÇININ TELİ İÇİN ADALET İSTİYORUM

Dava öncesi adliye önünde açıklamalarda bulunan ve gözyaşlarına hakim olamayan Nuran Dutlu’nun annesi Hediye Görmüş, “Kızıma bunları yapanlara en ağır cezalar verilsin. Bu dava örnek bir dava olsun. Bu dava ikinci Özgecan davası gibi olsun. İnşallah adalet bizimle olur. Biz 1.5 senedir ne çekiyorsak, onlarda cezaevinde kat ve katını çeksin. Ben kızımı toprağa elsiz verdim. Ben kızımın tek bir saçını teli için adalet istiyorum. Sanıkların üst üste ağırlaştırılmış müebbet hapsi cezası almasını istiyorum. Hiç bir şekilde indirim uygulanmamasını istiyorum” şeklinde konuştu.

 

HAK VE ÖZGÜRLÜK İÇİN

Hediye Görmüş’e destek veren Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’da bir açıklama gerçekleştirdi. Platform adına açıklama yapan Kocaeli temsilcisi Kübra Özkan, “Biz yaşamın her alanında kadınların hak ve özgürlükleri için mücadele etmeye devam edeceğiz. Şimdi Nuran kardeşimizin katillerine indirim yok demek için buradayız. Biz kadınlar kadın cinayetlerindeki iyi hal ve tahrik indirimleri son bulana kadar kadınları koruyan yasal düzenlemeler yapılana kadar bir tek kadın kardeşimiz öldürülmeyene kadar mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz.” İfadelerinde bulundu.

 

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

Adliye önünde yapılan açıklamanın ardından Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde  başlayan davada. tutuklu olarak yargılanan olayın faili olduğu iddia edilen Muhammet Yıldız’ın kız arkadaşı  Sanık Sertaç Özer’e soruldu,” Önceki beyanlarımı tekrar ederim, tahliyemi istiyorum dedi.  Ardından olayı gerçekleştirdiği iddia edilen sanık Muhammet Yıldız'a soruldu,”  Sanık Vedat araç alımından sonradan haberdar olmuştur, Serkan Toki konutlarına iş yapmaya gideceğini söylemişti” dedi.

 

14 TEMMUZ’A ERTELENDİ

Alınan ifadelerin ardından mahkeme heyeti Sanık Mehmet Kaynar hakkında yazılan talimat cevabının beklenmesine , Sanık Arif Çamur hakkında yakalama emri çıkartılmasına, yakalandığında mahkememizde hazır edilmesinin istenilmesine, tanıklar Cemal Duman ve Cemil Gül hakkında yazılan talimat cevabın” beklenmesine, karar verilerek mahkemeyi 14 Temmuz’a erteledi.

 

 

 

Bu Haber 301 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Zehir tacirleri jandarma uygulamasına takıldı
Terör operasyonunda flaş gelişme
Gölcük'te ev yangını
Çatı katında çıkan yangın korkuttu
Işıtan Önder kendini terörist ilan etti
 Geçtiğimiz yıl Gazi Lisesi’nden okul birincisi olarak mezun olan ve amacı dışında yaptığı konuşma ile Türkiye’nin gündemine oturan Işıtan Önder, kendisine...