TARİH 22.03.2018 SAAT 19:03:55

12.08.2017 Cumartesi - 12:33

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Kocaeli Şubesi tarafından yürüyüş yolu üzerinde yaklaşan kurban bayramı öncesi bilgilendirme standı açtı.

Arif BULUT –İnsani Yardım Vakfı (İHH) Kocaeli Şubesi tarafından yürüyüş yolu üzerinde yaklaşan kurban bayramı öncesi bilgilendirme standı açtı. Açılan stantta vatandaşlara ikramlarda bulunulun ulurken İHH’lı yöneticiler geçmiş dönemde Kurban Bayramı’nda hayata geçirdikleri projeler hakkında da açıklamalar yaptılar. Bilgilendirme standında konuşan İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal bu sene kurban bedelinin 620 TL olarak belirlediklerini söyleyerek,“İHH, 106 ülkede 2 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor” dedi

KURBAN BEDELİ 620 TL

Stant önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal, “ İHH İnsani Yardım Vakfı, 25 yıldır olduğu gibi bu yılda yine mazlumların yanında olacak; kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için dünyanın 106 ülke ve bölgesinde 2 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor. Çeyrek asırdır Kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH’nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli ise 620 TL.İHH Kocaeli ekipleri ilimizi temsilen Pakistan, Patani ve Kenya’da kesimlere eşlik ederek kurban etlerini kendi elleri ile ihtiyaç sahiplerine teslim edecek. Selamlarınızı iletecek , dualarını alacak” dedi. 

12 ÜLKEDE 23 BİN 440 YETİME BAYRAMLIK KIYAFET

Yeşildal sözlerini, “Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH’ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Kampanya kapsamında geçen yıl toplamda 43 bin 155 bin hisse dağıtan İHH, bu yıl bu rakamın üzerine çıkmayı hedefliyor.İHH, ayrıca Türkiye ile birlikte toplamda 12 ülkede 23 bin 440 yetime bayramlık kıyafet yardımında bulunmayı planlıyor.Tüm hayırseverler 120 TL karşılığında yetim çocuklara bir bayramlık hediye edebilir ya da dilerlerse bayramlık yazıp 3072’ye göndererek projeye 5 TL destekte bulunabilirler”  dedi.

43 BİN KURBAN HİSSESİ

İHH geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda sizlerin desteğiyle 89 ülkedeki 1 milyon 726 bin 200 ihtiyaç sahibine 43 bin kurban hissesi ulaştırmıştır diyen Yeşildal “ Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşmak için her yıl olduğu gibi bu Kurban da yola çıkıyoruz. Siz de kurban hisselerinizi bu iyilik kervanına katabilirsiniz. Çalışmalar sırasında partner kuruluşlarımızın da katkılarıyla bölgelerdeki en ihtiyaçlı kesimler belirlenmekte ve faaliyetler daha çok buralardaki sıkıntıların giderilmesi üzerine yoğunlaştırılmaktadır. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın dağıtım programında ilk sırada mülteci kampları, savaş ve doğal afet mağdurları, yetim yurtları, yetim aileleri, yaşlılar, kimsesizler, dullar, toplumun yoksulluk çeken kesimleri, okullar, medreseler ve hastaneler gelmektedir. Kurban öncesinde her kurban kesim bölgesi için detaylı olarak raporlar hazırlanmaktadır” dedi.

KURBAN FİYATLARI NASIL BELİRLENİYOR?

Kurban fiyatları, tahmin edilebileceği gibi dünyanın her yerinde farklılık göstermektedir diyen İsmail Yeşildal, “Kimi bölgelerde Türkiye’deki fiyattan daha düşük, kimilerinde ise daha yüksektir. Fiyatların düşük olduğu bölgelere yapılan kurban bağışlarının artacağı, buna karşın fiyatların yüksek olduğu yerlere yapılan kurban bağışlarının azalacağı tahmin edildiğinden İHH, stratejik olarak bütün bölgelerden kurban fiyatlarını alıp ortalama bir fiyat belirlemektedir. Tek fiyat uygulamak, fiyatların düşük olduğu bölgelere yoğunlaşmaları engelleyeceği gibi her bölgeye ihtiyaç oranında kurban eti götürebilmeye de olanak sağlamaktadır” diye konuştu.

MESAJ ATILIYOR

Yeşildal sözlerini, “Kurbanlarını bağışlayan hayır sahipleri, kurbanlarının kesildiği bilgisini İHH İnsani Yardım Vakfı’nca cep telefonlarına gönderilen kısa mesajlar vasıtasıyla öğrenebilmektedirler. Bölgelerde kurban kesimleri tamamlandıktan sonra buralardaki ekipler tarafından İHH vakıf merkezine kurban kesim işlemlerinin tamamlandığı yönünde bilgi ulaştırılmaktadır. Bu bilgilendirmenin ardından kurbanını kestiren kişilere kurbanlarının kesildiğine dair kısa cep mesajları gönderilmektedir” ifadeleriyle sonlandırdı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

İZMİTLİ41

Deniz feneri ve Kimse yokmu derneklerinin yaptıklarını unuttuğumuzu zannetmeyin

12.08.2017, 23:56
İZMİTLİ41

Kurban kesecek olan vatandaşların eğer imkanı varsa kendileri kessin veya kestirsin mümkünse kendisi bizzat ihtiyaç sahiplerine eliyle versin son zamanlarda derneklere ve kurumlara yapılan bağışların maalesef bazılarındaki olumsuzluk beni benim gibi düşünenleri olumsuz yönde etkiledi desem yalan olmaz bende 6 sefer bağış yaptım fakat artık mümkün değil yapmam

12.08.2017, 13:07