TARİH 24.03.2018 SAAT 07:05:57

13.06.2017 Salı - 13:03

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde 1100 öğrenci mezuniyet heyecanı yaşandı

Arif Bulut-  Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2016-2017 Akademik Yılı 21’inci dönem mezuniyet töreni Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.  İktisat, İşletme, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri , Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler bölümlerinde 1100 öğrencinin mezun olduğu törene Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır,  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selman Aziz Erden, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof Dr. Abdulkadir Şenkal , İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Akhisar, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci ailesi katılım gösterdi.

HER ZAMAN YARDIMA HAZIRIZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende ilk olarak konuşan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selman Aziz Erden  “21’inci mezuniyet törenimize hoş geldiniz. Sevgili anne ve babalar büyük fedakarlıklarla yetiştirdiğiniz evlatlarınız bu gün iş sahibi oluyorlar. Şunu çok iyi biliyoruz ki sizlerin sorumlulukları bu gün bitmiyor hatta artıyor bu anlamda sizlere kolaylıklar diliyorum. Öğrencilerimiz atıldıkları yeni hayatlarında bambaşka sorumluklar üstleneceksiniz bu çalışmalarınızda hepinize başarılar diliyorum. Çalışmalarınızda her zaman yardıma hazır olduğumuzu bilmenizi isterim” dedi.

HAKKI ÖDENMEZ

KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır “ Kocaeli Üniversitesi büyük bir aileye temsil ediyor. Bu gün itibariyle 82 bin öğrenci üniversitemizde eğitim almaktadır. Bu gün ki mezuniyet töreni ile 4 yıl önceki hedefinize ulaşmış bululmaktasınız bu anlamda sizleri tebrik ediyorum. Sizlerin üzerinde emekleri olan devletiniz, hocalarınızı ve ailenizin hakkı ödenmez. Bundan sonra ki süreçte Kocaeli Üniversitesi kimli ile gurur duymanızı umuyorum. Sağlam fikirleri olan arkadaşlarımıza çalışmalarının arkasında durmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

BASKI YAPMAYIN

Fakülte 1’incisi Müslüm Yıldız “ Bu gün hem mezuniyetin sevincini ve hüznünü bir arada yaşıyoruz.  Mezuniyetle birlikte sorumluluklarımız artıyor. Bu anlamda ailelere bizlere iş konusunda baskı yapmamalarıdır. Arkadaşlarımdan ricam ise istedikleri mesleğe ulaşana kadar çalışmaya devam etmeleridir. Ülkemizin dört bir yanından gelerek bizi yalnız bırakmayan ailelerimize ve desteklerini esirgeyemeyen hocalarımıza teşekkür ederim. İşçi olduğu ve çalıştığı için bu gün yanımda olamayan babama ve tüm aileme de ayrı bir teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.