TARİH 24.01.2018 SAAT 04:56:08

13.01.2018 Cumartesi - 21:55

Büyükşehir Belediyesi tarafından haziran ayından itibaren hizmete sunulan Akçaray, tramvaya ilk kez binen Kartepeli çocukları heyecanlandırdı

KARTEPE Belediyesi Çocuk Kulübü, çocukları mutlu etmeye, onların geleceğini aydınlatmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından haziran ayından itibaren hizmete sunulan Akçaray, tramvaya ilk kez binen Kartepeli çocukları heyecanlandırdı. Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri en iyi ve en doğru bilgi yerinde, görerek, yaşayarak öğrenilir felsefesiyle çocukların ufkunu genişletmeyi devam ediyor. 

İLK KEZ BİNDİLER

Hafta sonu yapılan etkinlikte, 300’ü aşkın Kartepeli Çocuk tramvay İle Tanıştı. Akçaray tramvay hattının ilk durağı olan İzmit otogardan başlayan seyahatte, çocuklar tramvayla gezmenin tadına varırken İzmit turu atma imkânı da buldu. Seyahat sırasında Kartepe maskotları Karcan ve Ulaşcan çocuklara eşlik ederek, onları İzmit’in tarihi ve Akçaray hakkında bilgilendirdi. Karcan ve Ulaşcan çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Öğrenciler onlarla bol bol fotoğraf çektirdi. Ayrıca görevliler tarafından, tramvayın nasıl kullanıldığı çocuklara gösterildi.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Yapılan seyahatle birçok bilgiyi eğlenerek ve yaşayarak öğrenen çocukların mutlulukları verilen hediyelerle ikiye katlandı. Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü üyeleri, kendilerine bu imkânları sağlayan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e ve Kocaeli’ne tramvayı kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.