TARİH 22.03.2018 SAAT 19:03:48

13.04.2017 Perşembe - 13:16

Referandumda ‘neden hayır’ verilmesini anlatmak için İzmit’e gelerek miting düzenleyen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Evet çıkarsa 200 yıl geri gideriz” dedi 

Hakan ZEREY – REFERANDUM kapsamında “Hayır”ı anlatmak için il il dolaşan ve her gittiği yerde coşku ile karşılanan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP İzmit İlçe Örgütü tarafından İzmit Anıtpark’ta düzenlenen mitinge katılmak üzere dün ilimize geldi. Muharrem ince, büyük bir vatandaş kitlesine hitap etti. Anıtpark’ta düzenlene mitinge; CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ile Haydar Akar, İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetimi, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, ilçe başkanları, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal ve çok sayıda partili katıldı.

SANA BİR ŞEY YOK

Alana gelen partililere seslenen İnce, “Ben bu anayasa paketini inceledim sana bana bir şey yok sadece bir tek kişiye bir şey var. İş artık ayağa düştü. Meydanlara gelip anayasa konuşan yok. Birinci madde şu ikinci madde şu diyemiyorlar. Ben bu anayasa paketini 100 kereden fazla okudum. İçinde terör ile mücadele var mı, emekliye bir şey var mı, öğrenciye bir şey var mı diye. Ama hiçbir şey yok. Sadece bir kişiye var. Sadece bir kişi. Terör ile mücadele yok ama şehitler son bulacak. Madem bu kadar acildi de niye 2019’a kadar bekliyoruz. Devletin bekası diyorlar ya. O Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası değil demek ki. Devlet Bahçeli’nin bekası imiş. Devletin parası ile devletin TRT’si ile her yeri süslemişler. TRT’de hayır diyenler yok. Hayrettin Karaman şöyle bir fetva vermiş. Evet demek farzmış. Farz Allah’ın emri. Allah’ın siyasetle ne işi olabilir. Sen illa fetva istiyorsan. Beleşten Ziraat Bankası yönetim kurulu üyeliğine atandın. Bak o bankacılık sisteminde faiz var. İlla fetva istiyorsan al sana fetva” dedi.

ÇİFT BAYRAK MI?

Sözlerine devam eden İnce, “Yolda gelirken ezan için evet diye afişleri gördüm. Hayır çıkınca ezanlar susacak mı? Bu ülkede ezanlar okunuyorsa şehitler ve Mustafa Kemal sayesindedir. Utanmadan yazmışlar tek bayrak için evet. Şimdi hayır çıkınca çift bayrak mı olacak. Kuran’ı Kerim’in ilk emri okudur. Okudun da mı evet diyorsun. Millet bunu okumuş olsa yüzde 1 bile evet çıkmaz. Devlet memuru, polis, öğretmen buna nasıl evet der. Devlet memur güvencesi iptal edilecek Ankara’da bu konuşuluyor. Referandumdan evet çıkarsa 300 bin devlet memurunun işine son verecekler. Bakın biz 16 Nisa’nda başbakan seçmeyeceğiz, cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz milletvekili seçmeyeceğiz bizi kim yönetecek diye seçmeyeceğiz. Biz nasıl yönetileceğiz onu seçeceğiz. Ya çağdaş cumhuriyetin izinde yürüyeceğiz ya da Uganda Cumhuriyeti’’ne döneceğiz” diye konuştu

SOKMAYACAKLAR

 “Değerli Kocaelililer şurada seçim günü başımıza ne geleceğini peşin peşin anlatayım diyen İnce, “Yerel basın seçim yerlerine sokulmayacak sadece Anadolu Ajansı girecek. İlk olarak tespit edilen en fazla evet çıkacak sandıkları açılacak. Anadolu Ajansı onları duyuracak bir anda 5 buçuk 6 gibi yüzde 70’lerde evet gösterilecek. Bundan sonra morallerimiz bozulacak siz de sandığı bırakıp gidecekseniz. Sakın bu oyunlara gelmeyin. Sandıkların başından ayrılmayın. Sakın moral bozmayın hayır çıkacak. Siyasetçi bana oy der halka siyasetin doğası budur ama siyasetçi bana devleti ver diyemez burada bana oy ver demiyorlar bana devleti ver diyorlar. Devletin tapusu ver diyorlar işte bunu vermeyiz. Eğer evet çıkarsa tam 200 yıl geri gideriz. Demokrasi mücadelemizi çöpe atmış oluruz” dedi.

 

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Sezgin Bezgin

1817……..Ah, nerede o günler,keşke gidebilsek.

14.04.2017, 9:59