Reklam
Reklam
31
OCAK
 
Giriş sayfam yap Favorilerime ekle İletişim Künye
News image
News image
News image
News image
VİDEO HABER
ÇOK OKUNAN
ÇOK YORUMLANAN
Sefa Sirmen'in 5 ve 15 yıl önceki vaatleri
06 Mart 2014 Perşembe 13:51    Okunma sayısı: 1615

Sefa Sirmen, bu kentte 5 yıl İzmit Belediye Başkanlığı, 8 yıl da İzmit Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptı. 2004 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na, 2009 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday oldu. Son olarak yine CHP'den İzmit Belediye Başkanlığı'na aday.
1989'dan bugüne kadar çok sayıda belediye ve örgüt başkanlığına aday olan Sefa Sirmen, pek çok seçim kampanyası yaptı, pek çok vaatte bulundu. 
30 Mart seçimleri için hazırladığı projelerin tanıtımını birkaç gün önce gerçekleştiren Sirmen'in eski projelerine de bir göz atmak istedik.
Ve arşivlerimizde sadece iki adet ilan görseline ulaşabildik.
Birincisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak girdiği 2009 seçimlerine ait. İlan görselinde uçak, gemi, metro ve stadyum gibi "mega" algısı oluşturacak fotoğraflar kullanılmış.
Sirmen'in 5 yıl önceki projeleri 6 ayrı başlık altında toplanmış: Kurumsal Dönüşüm ve Kentsel Altyapı Projeleri, Sanayi ve Ticaret Projeleri, Mahalle Köy ve Tarım Projeleri, Eğitim Sağlık ve Sosyal Hizmetler Projeleri, Kültür Turizm ve Sanat Projeleri, Spor Projeleri. 
2009 imlerinde, İbrahim Karaosmanoğlu'nun yüzde 16 gerisinde kalarak yüzde 31 oy alan Sefa Sirmen'in o dönemki projelerinden bazıları şöyle: 70 Bin konutluk kentsel dönüşüm, Alternatif otoban ve demiryolu, Uluslar arası Cengiz Topel Havaalanı, Metro ve raylı sistem, Atık yakma ve endüstriyel depolama, Uluslar arası Çiçekçilik Fuarı, Sanayi kuruluşlarının yerlerinin değiştirilmesi, Seka'da kağıt üretimi, Hayvan ve Hayvansal Ürünler Borsası, Bedelsiz tohum, gübre ve ekipman desteği, Organize tarım bölgeleri, Kur'an Kursları, Muhtaçlara bedelsiz konut tahsisi, Ucuz gıda (Halk ekmek), Bilim merkezi, Dizi ve film platoları , Beş yıldızlı otel, Aquapark, Disneyland, Hayvan ve Botanik Parkı, Döner Kule, Engelliler Tatil Köyü, Hipodrom, Olimpik Yüzme Havuzu
***
Sefa Sirmen'in 15 yıl önceki görseline ise tam olarak ilan görseli demek yanlış olur. Yıl başı kartı gibi. Ancak seçime üç ay kala vaatler ve ilan görseli olarak kullanıldığı açık. O görselde ise Sefa Bey'in yapımını tamamladığı bazı projeler ile taahhüt ettiği projeler mevcut. 
Yuvam İzmit, Olimpik Buz Paten Salonu, Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Marina bugüne kadar tamamlanan çalışmalar. 
Teleferik, Hafif Raylı Sistem ve Deniz Otobüsü ise yapılamayan projeler. 
2014 yılı İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerine geldiğimizde, teleferik ve hafif raylı sistem (tramvay) projelerinin tekrar gündeme geldiğini görüyoruz.
Bakalım, 5 ve 15 yıl öncesine dair bu görselleri okurlarımız nasıl yorumlayacak? 

 

Son Güncelleme ( 06 Mart 2014 Perşembe 16:28 )
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
05:21 07:04 12:25 15:05 17:24 18:56
Reklam
Reklam