TARİH 24.01.2018 SAAT 04:57:48

01.01.2018 Pazartesi - 19:13

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, belediye başkanlarının istifa etmeleriyle ilgili sürece dair de çok çarpıcı ve dobra açıklamalar yaptı. Yıldırım, “Değişim büyük fayda sağladı ama süreç uzadıkça belirsizlik zarar da verebilir. Bir an önce istifa süreci tamamlanmalı” diyor

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti teşkilatlarında tespit ettiği metal yorgunluğun ardından belediye başkanlarının peş peşe istifa etmeleri ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Başkan Yıldırım, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kan değişikliğinin çok fayda getirdiğini gözlemlediklerini söyleyen Başkan Yıldırım, “Herkes kendine geldi. Görev değişikliği olan yerlerin dışında da Cumhurbaşkanımızın hamleleri etkili oldu. Çalışmalara hız geldi. Yapılan değişiklikler rahatlama ve yenileme ortamı yarattı ancak sürecin ucunun açık olmasının yarattığı dezavantalar da var. Bu değişiklikler bir an önce tamamlanmalı ve altı bağlanmalı. Başkanların ve daha önemlisi halkın gözündeki belirsizlik ortadan kaldırılmalı. Böylece değişimlerin katkısı en üst seviyede olacaktır. Görevdeki belediye başkanları daha fazla zan altında kalmamalı” dedi.

OLABİLİR BENİ DE

GÖREVDEN ALABİLİRLER

Yıldırım, “Bu cümleleri bir kaygıyla ya da kişisel rahatlıkla söylemiyorum; belediye başkanlığı makamının itibarlarının korunması noktasında ki düşüncelerimi milletvekilleriyle ve bakan beyle de paylaştım. Eğer metal yorgunluk bende varsa beni de görevden alabilirler. Bu gerekliyse yapılmalı ama hemen yapılmalı. Daha fazla süreç uzamamalı. Vatandaş ile kendi seçtiği belediye başkanını  arada bırakmamakda partimiz için fayda var” dedi.

ÇAMUR AT İZİ KALSIN

BENİ RAHATSIZ EDİYOR

Belediye başkanlığı süresince hesap veremeyeceği bir durumun olmadığında altını çizen Yıldırım, “İlçe bazında söylüyorum; bazen önyargılar ve dedikodular oluyor. Muhalif olan insanlar iftiralarla, ellerinde bir belge olmadan, sadece saldırmak için karalıyorlar. Ama ben bu konuda çok rahatım, hesap vermeyeceğim bir durum yok. Bankalarda param yok, birileri ile çıkar ilişkimde yok. Ben bu kadar şeffaf yaşarken, çamur at izi kalsın anlayışı beni rahatsız ediyor” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.