TARİH 22.03.2018 SAAT 05:08:52

12.03.2018 Pazartesi - 0:47

Kocaeli sokakları dün çok ilginç bir olaya sahne oldu. İtfaiye eri olan Kudret Demirel ve Anaokulu öğretmeni Büşra Dikbaş, düğün aracı olarak belediyeye ait itfaiye aracını tercih etti.

Abbas ÇAKAR – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda,  İtfaiye Eri olarak görev yapan Kudret Demirel, Anaokulu Öğretmeni Büşra Dikbaş ile hayatını birleştirirken gelin arabası olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye aracını tercih etti.

 

HAYAT KURTARIRKEN

HAYAT KURDU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde itfaiye eri olarak görev yapan Nurşen ve (merhum )Ali Demirel’in oğlu  30 yaşındaki İtfaiye Eri Kudret Demirel, Asiye ve İbrahim Dikbaş’ın kızları  29 yaşındaki Anaokulu Öğretmeni Büşra Dikbaş Anaokulu öğretmeni Büşra Dikbaş ile önceki gün(Pazar) dünya evine girdi.  Demirel, hayatını birleştireceği Dikbaş’a düğün araçcı olarak hergün göreve gittiği itfaiye aracını kullanmak istediğini söyledi.  Dikbaş bu teklifi kabul etti. Gerekli izinler alındıktan sonra, düğün günü Demirel bir itfaiye aracını süsletti. Daha sonra kız evinden Gelin alınarak araç konvoyu ile düğünün yapılacağı Yunus Emre Kültür Merkezine gidildi. Süslü itfaiye aracını ve içindeki gelinle damadı görenler kendilerine el sallarken, araçta yazılı bulunan ‘Hayat kurtarırken hayat kurdu’ sözü görenlere tebessüm ettirdi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.