TARİH 24.01.2018 SAAT 05:00:39

11.01.2018 Perşembe - 11:45

Kocaeli  Körfez ve Gebze’de bulunan TIR garajlarına, kadın kılığına girip, ilişki teklif ettikleri  TIR şoförlerini  kandırarak paralarını gasp ettikleri iddia edilen 2 şüpheli, Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Abbas ÇAKAR – Edinilen bilgilere ve iddialara göre;  Körfez ve Gebze İlçelerinde bulunan  TIR garajlarında meydana gelen 2 ayrı gasp olayı  üzerine, Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü cinayet ve Gasp Büro Ekipleri , olayla ilgili soruşturma başlattı. Yapılan  araştırmalar sonucu,  olayı  kadın kılığına giren  ve peruk takan  L.Ş  ve  B.C isimli  şahısların gerçekleştirdiğini belirledi. Polis   düzenlediği operasyon ile her iki şüpheliyide yakalayarak gözaltına aldı.

KAMERALARDAN TESPİT EDİLDİLER

İddialara göre  olay şu şekilde gelişti. TIR Garajlarında meydana  gelen 2 ayrı benzer gasp olayı sonrasında, mağdur olan şoförlerin şikayeti üzerine çalışma başlatan İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Büro Amirliği Ekipleri, MOBESE, Güvenlik kamerası ve PTS kayıtlarını inceledi.  Yapılan incelemeler sonrası   olayı gerçekleştiren şahısların  kimlikleri tespit edildi.

3 BİN 500 LİRA ÇALMIŞLAR

Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, kimlikleri tespit edilen şahısları, İstanbul Pendik’te düzenledikleri operasyon ile yakaladı. Yapılan operasyonda  gözaltına alınan   ve suçlamaları kabul etmeyen L.Ş(31)’nin 6, B.C(25)’nin ise 15 ayrı suç kaydı bulunduğu öğrenildi.   İki TIR Parkında bulunan araç ve şahısların  üzerlerinden 3 bin 500 lira para çaldıkları iddia edilen her iki şüphelide, emniyette  biten işlemleri sonrası adliyeye sevk edildi

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.