TARİH 22.03.2018 SAAT 11:18:32

13.03.2018 Salı - 9:00

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, kongre öncesi Adil Gülez tarafından tehdit edildiği için salona korumalarla girmek istediğini kaydetti. Kaman, “Gülez’in amacı beni salona sokmamaktı. Bunu zaten telefonda da söyledi” dedi. Gülez ise “Böyle bir durum yaşanmadı” dedi 

Mevlüt SOYSAL – İYİ Parti İl Kongresi dün Çağlayan Düğün Salonu’nda gerçekleştirilirken, kongreye kavga damgasını vurdu. Listede olmayan isimler duruma tepki gösterirken, bunlardan biri de, partinin önemli isimlerinden Adil Gülez oldu. Kongrenin başlamasına kısa bir süre kala salona girmek isteyen Kaman’ın yanına gelerek neden listede olmadığını soran Adil Güzel’e Kaman’ın yanında bulunan bir kişi tarafından yumruk atıldı. Bu sırada Gülez ve yanına gelenler de yumruk atan kişiye karşılık vermek istedi. Ortalık bir anda karışırken, emniyet güçleri duruma müdahale etti.

154 ÇİZİK VAR

Kongre, yaşanan yumruklaşmanın gerginliğiyle devam ederken, oy sayımının ardından ortaya çıkan sonuç da İYİ Partilileri tatmin etmedi. 600 delegenin 402’si sandığa giderken, 154 kişi listeye çizik attı. 154 çiziğin 36’sında küfürler yer aldığı için, 36 oy geçersiz sayıldı. Kongrenin ardından gazetemize bir değerlendirmede bulunan İl Başkanı Serdar Kaman, kongrenin başında tatsızlık olduğunu ifade ederek, “Buna rağmen başarıyla kongremizi tamamladık. Bundan sonra daha çok dışa dönük çalışma yapacağız. Artık sahada olacağız” ifadelerini kullandı.

TELEFONLA ARADI

Kaman, kongreye kendini koruyan gençlerle gelmesinin de sebebini anlattı. Kaman, “Adil Gülez önümü kesti. Elimi çekiştirip beni salona sokmamaya çalışınca kargaşa çıktı. Onun amacı zaten beni salona sokmamaktı. Kongre öncesinde de beni arayıp, neden yönetime girmediğini sorup, ‘O zaman seni salona sokmayacağım’ demişti. Beni, ‘Salona giremezsin’ diye tehdit etmişti. Bu yüzden beni koruyacak kişilerle salona girdim. Ben il başkanıyım ve kimseyi listeye yazmak zorunda değilim” dedi.

BELİRLİ BİR GRUBUN

EMRİNE GİRMEYECEĞİM

Kaman, çizikleri önemsemediğini kaydederken, “Listeden rahatsız olan kişilerin bir tepkileri oldu. İstedikleri isimleri listede göremeyenler çizik yöntemini denedi. Bu olabilir. Bundan sonra yolumuza güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Ama herkes şunu bilsin: Ben bu partide belirli bir grubun emrinde değilim. Ben, belirli bir grubun il başkanı değilim. İYİ Parti herkesin partisidir. Beni emirlerine sokmak isteyenlere asla izin vermeyeceğim. Bunu herkes çok iyi bilsin” dedi.

GÜLEZ DE KONUŞTU

Öte yandan yine gazetemize konuşan Adil Gülez ise, “İl başkanı bana kongreden önce hiçbir açıklama yapmadan yönetimde olmadığımı ifade etti. Bu siyasi etiğe uygun bir davranış değil. Bu kadar. Ben onunla konuşup yönetime girmememin sebebini soracaktım. Ama partilileriyle değil, korumalarıyla salona geldiği için böyle bir olay yaşandı. Fakat bu böyle devam edemez. Bu yönetim şekli süremez. Bizim bir siyasi adabımız var. Biz il başkanını koruruz, aksi bir şeyi asla yapmayız” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

İZMİTLİ41

Serdar hocam ne işin var bu siyasette işin başından aşmış gel bu sevdadan vazgeç sizin gibi değerli kişilere sağlık sektöründe daha fazla ihtiyaç var siyaset artık bu ülkede kirlendi ortalık kimlere kaldı yazık siz yine işiniz başına geçin daha İYİ bence

13.03.2018, 15:57
Suna

Sayın Kaman listeyi son dakika kereste atalyasında hazırlarsan partinin yetkili kurullarına sorup onayın almassan sonuç tabiki böyle olur bu acemilik olsun inşallah birdaha böyle acemilik yapmazsınız

13.03.2018, 12:56