TARİH 22.03.2018 SAAT 11:15:15

17.02.2018 Cumartesi - 15:15

Altı Nokta Körler Derneği, Adana’da işitme engelli bir gencin 4 kişi tarafından otobüste darp edilmesi ve serbest kalmasını kınadı.

Arif BULUT – 15 Ocak tarihinde Adana’da bir gencin 4 kişi tarafından darp edilmesi ve serbest kalmasınayönelik  Altı Nokta Körler Derneği tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi. Engellilere yönelik yaşanan saldırılarda hukuk sisteminin suskun kaldığını vurgulayan Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Lütfü İskeçe “ Birbirimizi anlamak ve sevmek zorundayız.Biz kimseden merhamet beklemiyoruz. Toplumda engelli olsun olmasın herkes bir birine muhtaç. Ben görmediğim halde İzmit’te birçok kişiye yol tarif etmişimdir” dedi. Yönetim Kurulu Üyesi Engin Aysu ise “. Maalesef Adana’da 15 Ocak tarihinde annesi de kanser hastası olan işitme engelli bir kardeşimiz 4 kişinin saldırasına uğradı. Ve maalesef bu kişililer garip bir şekilde tahliye edildi. Bu tip durumlar bizleri üzüyor” şeklinde konuştu

MERHAMET BEKLEMİYORUZ

Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Lütfü İskeçe   “ Son zamanlarda engellilere karşı yapılan olumsuz davranışları bizleri çok üzüyor. Toplum olarak maalesef engellilik durumu başımıza gelmeden anlayamıyoruz. Biz kimseden merhamet beklemiyoruz. Toplumda engelli olsun olmasın herkes bir birine muhtaç. Ben görmediğim halde İzmit’te birçok kişiye yol tarif etmişimdir.  Trafik ve iş kazalarında çok ön sıralardayız. Birbirimizi anlayarak insan olma görevimizi yerine getirmeliyiz” dedi.

EĞİTİMLİ MAGANDALAR

Yönetim Kurulu Üyesi Engin Aysu ise “ Ülke olarak hukuk anlamında çok büyük olumsuzluklar yaşıyoruz. Maalesef eğitimli magandalar ile uğraşıyoruz. Maalesef Adana’da 15 Ocak tarihinde annesi de kanser hastası olan işitme engelli bir kardeşimiz 4 kişinin saldırasına uğradı. Ve maalesef bu kişililer garip bir şekilde tahliye edildi. Bu tip durumlar bizleri üzüyor” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.