TARİH 21.03.2018 SAAT 08:21:23

07.06.2017 Çarşamba - 15:11

Kızılay Kocaeli Şubesi’nce yardıma muhtaç ailelere konserve kıyma ve kuşbaşı yardımında bulunuldu

Boran KAYALAR – İzmit Kemalpaşa Mahallesinde bulunan Kızılay Kocaeli Şubenin önünde toplanan yardıma muhtaç vatandaşlara, kurban etlerinden yapılan konserve kuşbaşı et ve kıymalar dağıtıldı. 3 haftadır yardımların devam ettiğini söyleyen Kızılay Şube Başkanı Cengiz İpek, ” Ramazan boyunca 10 bin kişiye ulaşmayı hedefliyoruz dedi

10 BİN KİŞİYE ET YARDIMI

Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunduklarını belirterek, “Bir önceki Kurban Bayramı’nın kurban etlerini konserve kutularda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza veriyoruz.  Göçmen ve fakirlik belgesi olan herkese yardımcı oluyoruz. insanlarımıza 800 gram ağırlığında kutular içersinde Ramazan boyunca kıyma ve kuşbaşı et yardımı yapmaya devam edeceğiz. Şuana kadar 5 bin kişiye ulaşmış durumdayız,  10 bin vatandaşımıza ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

 

 

KIZILAY’A GÜVENSİNLER

Biz Kızılay olarak kurumsal yapımızla birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaşan güvenli bir köprüyüz. Şeffaf bir kuruluşuz,  her anında denetlenen  bir kurumuz.  Vatandaşlarımız yardımlarını kimlere ulaştığını kontrol edebilirler. Bu bakımdan Kızılay’a  güvenmeye ve bağış yapmaya devam etsinler. Ramazan dolayısı ile önce kendi ilimizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz. Hamdolsun ramazan bereketli geçiyor. Halkımızın bağışları her gün arttıkça devam ediyor. Ramazan’ dan sonra ise Sudan, Yemen, Afrika  Ülkelerine yardımlarımız devam edecek. Çükü 40 milyon insan orada aç ve susuz bir şekilde Türk halkının yardımlarını ve sıcak sevgisi bekliyor.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.