TARİH 22.03.2018 SAAT 05:23:28

13.03.2018 Salı - 10:51

Vatandaşın,  huzur ve güven ortamının devamını sağlamak  amacıyla,  Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen uygulamalar aralıksız olarak devam ediyor. Son bir haftada yapılan  3 ayrı uygulamada, 308 şahıs 10 araç kontrol edildi

Abbas ÇAKAR – Vatandaşın Huzur ve güven ortamının devamı, suçun önlenmesi ve suçluların  yakalanması amacıyla  gerçekleştirilen uygulamalar, aralıksız olarak devam ediyor.  Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Koordinesinde  son bir haftda  3  ayrı uygulama gerçekleştirildi.Polisin düzenlediği  uygulamalar kapsamında, meydana gelebilecek asayişe müessir olayları ile muhtemel terör eylemlerinin önlenebilmesi, eğlence mekanlarında ve çevresinde bulunan vatandaşların rahat ve huzurunun sağlanması amacıyla Asayiş, TEM, Narkotik, Trafik ve İlçe Emniyet Müdürlükleri personelinin katılımı ile İzmit İlçesinde gerçekleştirilen “İyi Eğlenceler” uygulamasında,4işyerinde 147 şahsın kimlik kontrolü yapıldı.1 adet Browning marka ruhsatsız silah ve 2 yoklama kaçağı şahıs yakalandı.1 işyerine denetimi zorlaştırmak ve canlı müzik izin saatlerine uyulmaması, 1 işyerine 2  yabancı uyruklu şahsın çalışma izni olmadan çalıştırılmasından ve diğer eksiklerinden dolayı idari işlem yapılmak üzere tutanak tutuldu.

SEMT PAZARINDA DENETİMLER SÜRÜYOR

Pazaryerlerinde meydana gelebilecek yankesicilik, kapkaç ve açıktan hırsızlık olaylarının önlenmesi, şüpheli veya şüphelilerin yakalanması amacıyla Asayiş Şube ve İlçe Emniyet Müdürlüklerinin  personelleri ile katılımı ile Gebze, Darıca, Gölcük, İzmit ve Karamürsel’de bulunan semt pazarlarında ‘‘Hayırlı Pazarlar’’ adı altında uygulamalar yapıldı. Yapılan Uygulamalarda 2 semt pazarında 60 şahıs ve 10 araç kontrol edildi.

19 PARK KONTROL EDİLDİ

Parklarda meydana gelebilecek asayiş olaylarının önlenmesi amacıyla Asayiş Şube Yunus Timleri,  Mobil Park,  Narkotik Motorize timleri, Trafik ve İlçe Emniyet Müdürlüklerinin katılımı ile ile Başiskeleve  Kartepe ilçelerimizde bulunan parklarda ‘‘Parklar Berkemal” adı altında uygulamalar yapıldı. Yapılan Uygulamalarda 19 park 101 şahıs sorgulandı. 1 adet extasy hap ele geçirildi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.