TARİH 22.03.2018 SAAT 18:58:30

20.04.2017 Perşembe - 16:34

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 41 ülkeden bin çocuğu ’23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali’nde ağırladı

Emre ARKIN – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, her 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda olduğu gibi bu yılda dünya çocuklarını unutmadı. 41 ülkeden bin çocuğu ’23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali’nde ağırlayan ilimizde tam bin çocuk kendileri için hazırlanmış 23 Nisan Ulusal Egemenlik Korteji’yle yürüyüş yolu boyunca yürüdü. Mimar Sinan Köprüsü’nden geçerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önüne gelen çocuklar, burada Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından karşılandı. Çocuklara “hoş geldiniz” konuşması yapan Karaosmanoğlu, çeşitli hediyeler vererek çocukları sevindirdi.

GELECEĞİMİZSİNİZ

Belediye binası önünde çocuklara seslenen Karaosmanoğlu, “Hepiniz kentimize hoşgeldiniz. Sizleri çok seviyoruz. Farklı ülkelerden geldiniz. Burada her birinizin birer ailesi var. Burada arkadaşlarınızla beraber çok eğlenin. Sizler bizim ve dünyanın geleceğisiniz. Sizler bizim için çok değerlisiniz. Dünyanın birçok yerinde savaşlar var ve bu savaşlarda çocuklar ölüyor. Sizler Türkiye’den oralar barış ve birlik mesajları iletin. Kirli dünyada sabaha uyandığımzıda sizleri de kötü bir dünyaya uyandırıyoruz. Barışı sağlayacak sizlersiniz” dedi.

3 GÜN BOYUNCA AÇIK

23 Nisan Çocuk ve Bilim Festivali bu yıl Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılacak. Festival kapsamında yüz boyama, cam boncuk, uçurtma, bilim ve kukla gibi hem eğlendirmeye hem de öğretmeye yönelik 70’e yakın atölye kuruldu. Bu yıl iki adet sahne mevcut. Biri ulusal çaplı etkinliklerin olacağı büyük sahne, diğeri ise okulların, Bilim ve Sanat Merkezlerinin gösterileri ile kukla, balon şov gibi eğlenceli aktivitelerin yer alacağı performans sahnesi. Festival, 3 gün süresince saat 10.00 ile 18.00 arası ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

ÇOCUKLARI BEKLİYOR

Festival kapsamında eğlenceli atölyeler, bilim atölyeleri ve kağıt müzesi atölyeleri olmak üzere birçok atölye çalışması çocukları bekliyor. Büyük sahnede ulusal çaplı etkinlikler, küçük sahnede ise bilimsel şovlar ve eğlenceli gösteriler çocukları hem eğlendirecek, hem de bilime özendirecek. Festival kapsamında 30 eğlenceli atölye, 22 bilim atölyesi, 9 farklı sergi ve 6 kağıt atölyesi, çocukları ve ailelerini ağırlayacak.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.