TARİH 23.01.2018 SAAT 21:05:01

07.06.2017 Çarşamba - 14:28

Kocaeli’nin dağ gibi sorunları olduğunu söyleyen Ayhan Arpacı, “Belediye başkanı çocuk hekimiymiş, çocukları çok sevdiği için bisiklet dağıtıyormuş. Belediye başkanı kasap olsaydı et mi dağıtacaktı?” dedi

Emre ARKIN – MHP İl Başkan Yardımcısı Ayhan Arpacı, haftalık olağan basın toplantısında kent gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Arpacı, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında ve sonrasında ülkücüler ve MHP olarak AKP hükümetinin yanında olduklarını belirterek, “AKP ile varılan bu fikir ve eylem birlikteliğinin nedeni, devletin varlığı ve milletin birlik ve geleceğine haince ve hayasızca yapılan saldırılardır. Tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek dil paydasında buluşan fikirler ülkenin ve devletin varlığı için bir güç oluşturmuştur. Ancak bu demek değildir ki bizler mevcut iktidarın ilimizdekini yanlışlarını kabul edeceğiz, her şeye evet diyeceğiz veya sessiz kalacağız” dedi.

GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN

Arpacı, konuşmasının devamında, “Geçen hafta israfa yönelik iyi niyetli olarak yaptığımı açıklama kamuoyunun büyük bir kesiminden ki buna AKP seçmeni de dahildir, destek görürken AKP’nin ilimizdeki üst düzey yöneticileri tarafından tepki aldı, eleştirildi, hatta taraflarından komik bir açıklama yapıldı. Açıklama özetle şöyleydi; Biz Kocaeli halkı tarafından topladığımız vergilerle oluşturduğumuz bütçe ile yaptığımız sosyal yardımı sadece maddi durumu iyi olmayanlara yapmayız. Zenginlerin de bu yardımlardan faydalanmasında hiçbir sakınca yoktur, hatta daha iyidir. Güler misin,ağlar mısın tarzında bir açıklama” ifadelerini kullandı.

KOCAELİ’DEN BİHABERLER

AKP’li yöneticilerin Kocaeli’yle alakası olmadığını ifade eden  Arpacı, “Kocaeli’den bihaberlerdir. Mental yorgunluk içindedirler. Neymiş belediye başkanı çocuk hekimiymiş, çocuk hekimi olduğu için çocukları çok seviyormuş, bisiklet dağıtıyormuş. Şimdi belediye başkanı kasap olsaydı et mi dağıtacaktı, ya da manav olsaydı kavun mu dağıtacaktı okullarda. Bunlar ne yaptığını da bilmiyor. Yılda 20 bin TL ücret ödeyen özel okullarda okuyan çocuklara utanmadan asgari ücretliden aldığın vergiyle bisiklet dağıtıyorsun. Sosyal belediyecilik değil bu sosyal adalet hiç değil. Akıllarını başına toplasınlar. Çocukları çok seviyorlarsa kendi ceplerinde harcasınlar” ifadelerini kullandı.

BİZİM GÖREVİMİZDİR

“Burada Kocaeli’nin dağ gibi biriken sorunlarından sadece birkaç tanesini hatırlatmak muhalefet olarak bizim görevimizdir” diyen Arpacı, “Kocaeli halkının yarısından fazlası yoksulluk sınırının azımsanamayacak bir kısmı açlık sınırının altında yaşamaktadır. Aile içi ve kadına yönelik şiddetin en fazla olduğu illerden biridir. Tüm Türkiye genelinde yapılan merkezi seçme sınavlarında alta yakın orta sıralardadır. İş kazalarında üst sıralardadır. Meslek hastalıklarında üst sıralardadır. Türkiye’nin 3. büyük sanayi kenti dediğiniz Kocaeli’de işsizlik büyük sorundur. Üniversite mezunları dahi iş bulamamaktadır” diye konuştu. Sizin çok sevdiğiniz çocuklar okul kazanamıyor diyen MHP İl Başkan Yardımcısı Ayhan Arpacı, “TEOG’da, LYS’de, YGS’de Kocaeli hiç iyi bir pozisyonda değil. Kazanan işsiz kalıyor. İzlanda da yaşamıyoruz.” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.