Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 19.08.2018 SAAT 02:33:27
Advert
Yücel Alpay DEMİR

AK Parti'yle uğraşmalıyız!

Kabul etmemiz gerekir ki, Cumhurbaşkanımız siyaseti bırakmadığı sürece başka bir partinin iktidar olması pek mümkün gözükmüyor.

Bürokrat veya akademisyen kökenli olmaması, siyaseti Ankara’dan oturduğu yerden yönetmemesi, konuştuğu kadar üretmesi,  insana dokunan  ve kendinden olanı ne şartta olursa olsun dışlamayan yapısı diğer siyasetçilere göre en önemli avantajı.

Siyasi hayatı boyunca, ya bir yol bulmuş yada yol açmış biri, aynı yönteme saplanıp kalmayan mücadeleci bir yapısı var.

Artık hem partisini hem de devletimizi yönetebilecek tüm yetkiler kendisinde toplandı.

Yaklaşık 15 yıllık iktidar sürecinde kendisinin de kabul ettiği pek çok hata yapmasına rağmen, hatasını kabul eden, değişimi ve yeniliği savunan yapısı kendisine oy verenlerin umudunu korumasının ve hala arkasından gitmesinin en önemli nedeni.

Son konuşmasında, hizmet ürettiği halde adaletli davranmayan, herkesin belediye başkanı olamayanlar başta olmak üzere partisindede ciddideğişimler olacağının sinyalini verdi.

Bence siyasal kutuplaşmayı ve ötekileşmeyi “isterse” azaltabilecek tek adamsayın Cumhurbaşkanımız.

Etrafında olup kendisine “halkın birlik ve beraberliğine dair ”tavsiyelerde bulunan, yapılan hatalara dair tespitlerini paylaşan, çözümler üreten, ondan farklı düşünerek ufkunu açan birilerinin olduğunu, pek sanmıyorum.

Belki de bu 15 yılık iktidar sürecinde hissettiği en önemli eksiği ve yanlızlığı buydu ki! Milli birlik ve beraberlik için yapılması gereken pek çok konuda yalnız kaldığını kendiside beyan etmişti.

Görev bekleyen ve beklenti içerisinde olan, Cumhurbaşkanımızın gücü ve gölgesi altında müreffeh bir yaşam sürme niyetinde olanların çoğunlukta olduğunu düşünenlerdenim.

Sanırım proje üretmekten kastımın ihale, inşaat, yol, park, köprü projesi olmadığını söylememe gerek yoktur.

Çünkü ak parti kadrolarının bu konuda fazlası var eksiği yok.

Milletinin birlik ve beraberliğine dair fikirleri olan, endişelenen, önemseyen herkesin enerjisini, ak partiyi zayıflatmak oy oranını düşürmeye çalışmak yerine “15 yıl boyunca bende bu konuda elimden geleni fazlasıyla yaptım, maalesef olmadı” söyleyerek veya yazarak uzaktan katkı sağlamasının daha hayırlı olacağını düşünmeye başladım.

Kendini yetiştirmiş donanımlı vasıflı pek çok insanımızın bilgi, tecrübe ve enerjisinin, ak partili olmadığı ve olmayacağı için ziyan olmasınaeminim kimsenin gönlü razı olmaz.

Tüm bu milli gerekçelerden dolayı toplumda karşılığı olan “ak partili olmayan münevverlerin ” toplumsal barış, adaletin tesisi, birlik beraberlik için, inanan inanmayan, iktidardan yana olan olmayan herkesin beytülmal’dan hakkınca faydalanması için,  mutlu azınlıkların mutlu çoğunluklara dönüşmesi için, suçlu olduğu halde elini kolunu sallaya sallaya dolaşanların cezasız kalmaması için, masum olduğu halde cezaevinde yatanların özgür kalabilmesi için“Reis ne diyorsa onu yaparım,  riske girmem işime bakarım !” diyenlere rağmen, her türlü riski göze alarak yapıcı eleştiri tavsiye ve önerilerde bulunmasının faydalı olacağı kanaatindeyim.

Bence ak partiyi doğru yönde değiştirmek için tüm gücümüzle uğraşmalıyız.

Milli birlik ve Berberlik için, AK Partili olmayanların ve Ak Parti’den beklentisi olmayanların, Cumhurbaşkanımıza daha fazla destek olabileceğini düşünüyorum.

Düşman dışarda ve ülkemizi ayrıştırmak için çok çalışıyor.

Ülkemizin cesur olduğu kadar, işe yarar yazılar yazan kalemlere her zamankinden daha fazla ihtiyacı var.

Selam ve dua ile….

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yücel Alpay DEMİR yazıları
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0142 TL 5.9902 TL
Euro
EURO
6.8493 TL 6.8219 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Demokrat Kocaeli Gazetesi Kocaelinin Sesi
GÜNCEL
Referandum Anketleri
Personel Alımı
Fetö Operasyonları
Referandum Haberleri
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
Beşiktaş
Trabzonspor
SİYASET
Recep Tayyip Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Binali Yıldırım
SİYASİ PARTİLER
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
DÜNYA
Hollanda Krizi Haberleri
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
ANIT MEDYA