Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 07:02:22
Advert
 
Advert

Hırsına yenik düştü

Kocaeli Emlakçılar Odamızın bana göre bir galibi var. Kaybedenleri ise çok daha fazla var. Bunları sizlere paylaşacağım.  

Kocaeli Emlakçılar Odasının kurum aşamasından beri, sürecin hep içinde oldum. Beni tanıyanlar çok iyi bilir, elimden geldiği kadar maddi ve manevi destek verdim. Ben bu sürece üç meslektaşım, kardeşim, arkadaşım ile başladım. Mesut Volkan Sezgin, Ömer Arda Tosun ve Osman Özcan ile yola çıktım.

Kocaeli Emlakçılar Odası seçiminde Hacıoğlu’ndan başka iki aday daha vardı. Abdurrahman Yazıcı ve Necmi Kandemir; süreçte aday olduklarını duyurdular.

Hacıoğlu ile bir meslektaşımızın ofisinde otururken Hacıoğlu  “Bu adayları listenize almayın, ne yapacaklarını görelim bakalım” dedi.  Ben de “Pekin ile olan sıkıntılarından dolayı zaten bizim listede olamazlar” dedim.

Hacıoğlu’nun bir kez daha sözünde durmayıp, diğer adaylara kendisinin talep götürdüğünü öğrendim. Hiç şaşırmadım. Zaten ortada herkes söylediğinin arkasında durabilseydi, bu seçim Ahmet Pekin ve ekibinindi.Tabi hiçbir adayın tek başına çıkma cesareti olmadı.

Ama yalnız adaylardan biri vardı ki;

Abdurrahman Yazıcı…Gerçekten bizi bu yola sokan, bizi bir bütün haline getiren biriydi. Oda kurulum aşamasında, odanın en çok kurulmasını isteyendir kendisi. Pekin ve bizleri gece gündüz uyutmayan emeği olan bir abimizdi. Her ne kadar sevmediği meslektaşlarıyla görüşmeme engel olamasa da…Gece telefonda sabahladığımızı hatırlarım. Çok ekmeğini yedik... Sempatik, güler yüzlü, dediğini yapmaya çalışan ama hırsına yenik düşen abimiz. Hırsı uğruna kardeşim dediği bizleri bile unutan… Arayıp sormayan ama her zaman gönlümüzde olan biriydi.

Kocaeli Emlakçılar Odası kurucular kuruluna girdikten sonra ilk seçimlere kadar başkan vekilliği yaptı. Seçimden sonra başkan vekili olamayan Yazıcı tepki gösterdi. İlk toplantıda salonu terk etti. İlk peşinden giden bizler olduk. Çıkmış olduğumuz bu yolda bizi yalnız bırakmaması gerektiğini, yolu beraber yürümemiz gerektiğini anlattık. Ne yaptıysak olmadı. Yazıcı abimizi kaybettik...

Adaylığını açıkladı. Kendisine dedim “ne olursa olsun aday çık abi” diye ama çıkmadı. Kesinlikle birleşmeyiz diyenler, aynı listede yer aldı. Taktik meselesi benim o işlere kafam çalışmaz.

Abdurrahman Yazıcı kendini ispatladı, oy potansiyelinin farkını göstererek Hacıoğlu’na seçimi kazandıran tek isimdir. Yazıcı olmasaydı Hacıoğlu’nun bir mağlubiyet daha yaşaması an meselesiydi.

Hangi meslektaşımla konuştuysam hele de Gebze bölgesinde Yazıcı’nın bir ofisi en az üç kere ziyaret ettiğini öğrendim. Gurur duydum. Hacıoğlu’nu tanımıyorlar. Yazıcı’yı tanıyorlar.  Bir o kadar daha sevindim.

Odanın ilk toplantısında Yazıcı’nın başkan vekili olmadığına çok üzüldüm. Seçimin tek galibini nasıl hiçe sayarlar aklım almadı. Söylediklerini ispat edemeyen başkan oluyor. Kapı kapı dolaşan her meslektaşını en az üç kere ziyaret eden hiçbir şey olmuyor.

Abdurrahman abimle konuştuğumda kendisinin istemediğini öğrendim. Bence istese bile Hacıoğlu’nun kesinlikle “tamam” diyebileceğini düşünmüyorum. Çünkü seçim bitti.

Kürsüde boş konuşanların cevabını kürsüdeyken vermek lazım… Hatta kendisine bir gün o kürsüye çıkarsam ve başkan olursam başkan vekilim sensin abi dedim. Kimse Yazıcı’nın değerini bilmedi, beğenmedi. Ben biliyorum ki yüzü kadar yüreği de temiz insan. Sadece çok hırslı; mesleğe de böylesi lazım zaten.

Başkanlık Hacıoğlu’na değil Abdurrahman Yazıcı’ya yakışırdı. Bugün o koltukta oturuyorsan bunun mimarı Abdurrahman Yazıcı’dır, Sayın Hacıoğlu…

Gelelim Kaybedenlere…

Bizler kaybettik. Bizlerin yanında bu mesleği yapmaya çalışan meslektaşlarımız kaybetti. En önemlisi mesleğimiz kaybetti. Sizler bunun farkında değilsiniz.

Kazanan listede, çoğunu tanıyorum. “Ben tüccarım emlakçı değilim”diyen mi? Benim ofisimi ziyaret edip reklam almaya çalışan mı? “Ben emlakçı değilim reklamcıyım”diyen mi?

Benim de kurucusu olduğum bu odayı yönetmeye çalışacaklar. Hadi hayırlısı…

Boşuna demedim ilk gün bu oda Ertan Karakaş’a emanet diye. Ben başkaları gibi boş boş konuşmam.  Bakalım neler olacak hep beraber izleyip göreceğiz.

Kalın sağlıcakla…

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA