Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 19.10.2018 SAAT 01:58:06
Advert
Hakan SİN

Kemder… Güm!..

Kocaeli Emlakçılarının gözbebeği olan Kemder’in, görevinin bittiğini söylediğimde inanmamıştınız.
Ne oldu?
Nerede dernekte görev yapan yöneticiler?
Ahde vefası olan kurucular nerede?
“Biz bu derneği kapattırmayız” diyenler peki, neredeler?
Süreçte odaya karşı durup, boy boy fotoğraf verenlere ne oldu?
Neredesiniz? Haydi görelim...
Oda kurulduktan sonra Kemder’in kapatılması en doğru karardı. Ama duygu sömürüsü yapıp derneği kullanmaları gerekiyordu. Kullandılar! Benim için önemli değil… Kemder’in ne
kurucusuyum ne de yöneticisiyim. Kurucuları ve yöneticilik yapanları düşünsün! Benim için önemli olan tek şey emlakçılar odamız.
Çünkü kurucusu BENİM!
Odanın logosunu değiştirmek emeğe saygısızlıktır…
Hayırdır değerli yöneticiler? Bu nasıl kin! Yakıştı mı sizlere? Bu kadar mı işsizsiniz? Logo yapılırken sizin odanız değildi, bundan dolayı mı fikir vermediniz, öneri sunmadınız?
Peki ya şimdi?
Şimdimi sizin odanız oldu? Yaptığınız her boş işin geçici olduğunu unutmayın. Sizin bizim izlerimizi silmeye değil 4 yıl 14 yılınız olsa, yetmez. Logoyu değiştirebilirsiniz elbette ama odanın kurucularını yani beni, bizi değiştiremezsiniz… Logoyu silersiniz ama bizi silemezsiniz!
Bunu sakın unutmayın!
Unutur gibi olduğunuz anda odanın geçmişine bakın!
Ben oradayım ve hep orada olacağım! En başından en sonuna kadar.
Sizin artık odada bizim yaptığımız logoyla, koltukla, sandalyeyle uğraşmayı bırakıp “oda için neler yapabiliriz emlakçı arkadaşlarımıza nasıl destek olabiliriz” diye düşünüp projeler üretme vaktiniz geldi. Artık sahneye alalım sizi, oturmaya mı geldiniz?
Bu arada en iyi yaptığınız işi yapmışsınız yine… Mükellef bir kahvaltı organizasyonu daha vermişsiniz, kesenize bereket! Baktınız sesler gelmeye başladı, “hiçbir şey yapmıyor bu oda, yapılanlarıda ziyan ediyor” diye… Hoop hemen bir kahvaltı organizasyonu daha… Herkes susar, hem ağız doluyken konuşulmaz değil mi, çok ayıp! Siz işinizi bilirsiniz… Boşuna emanet etmedim size.
Şimdi yazıyı okuyan değerli yöneticiler kendilerine soruyorlar. “Biz ne yapıyoruz” diye. Duyabiliyorum… Ben söyleyeyim; kahvaltı yapıyorsunuz. Afiyet olsun!
Siz logoyu, tabelayı, masayı, sandalyeyi değiştirince çalışıyor gözüktüğünüzü düşünüyor olabilirsiniz. Ama dışardan size bakıldığında “Boşa kürek çekmek” deyiminden başka bir şey gözükmüyor. Ayrıca daha şimdiden gıcırdamalar geliyor kulağıma, çözeyim herkese anlatacağım.
Başkanınız yoğun konuşamıyor. Ne yapıyorsa artık! Konuşacak doğru birşeyi yok gerçi… Peki yirmi tane değerli yöneticiden meslektaşlarına mezar taşını, Kemder’i insanlara yapılan iftiraları anlatacak bir kişi yok mu? Buyrun sizi görelim, çalışanlar, siz neredesiniz?
Yazık odamızın bir basın sözcüsü bile yok. Zamanında bana laf atmaya çalışanlar şimdi neredesiniz, siz yapında biz görelim.
Ben sizin susturabileceğiniz basın mensubu değilim.Yöneticilik yaptığınız odanın kurucusuyum.Bilginize…  O yüzden daha çok çalışmalısınız ki ben de sizle gurur duyayım.
Kalın sağlıcakla…

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Hakan SİN yazıları
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5682 TL 5.5459 TL
Euro
EURO
6.4111 TL 6.3855 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA