Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 26.05.2019 SAAT 06:53:14
Advert
 
Advert

Kemder… Güm!..

Kocaeli Emlakçılarının gözbebeği olan Kemder’in, görevinin bittiğini söylediğimde inanmamıştınız.
Ne oldu?
Nerede dernekte görev yapan yöneticiler?
Ahde vefası olan kurucular nerede?
“Biz bu derneği kapattırmayız” diyenler peki, neredeler?
Süreçte odaya karşı durup, boy boy fotoğraf verenlere ne oldu?
Neredesiniz? Haydi görelim...
Oda kurulduktan sonra Kemder’in kapatılması en doğru karardı. Ama duygu sömürüsü yapıp derneği kullanmaları gerekiyordu. Kullandılar! Benim için önemli değil… Kemder’in ne
kurucusuyum ne de yöneticisiyim. Kurucuları ve yöneticilik yapanları düşünsün! Benim için önemli olan tek şey emlakçılar odamız.
Çünkü kurucusu BENİM!
Odanın logosunu değiştirmek emeğe saygısızlıktır…
Hayırdır değerli yöneticiler? Bu nasıl kin! Yakıştı mı sizlere? Bu kadar mı işsizsiniz? Logo yapılırken sizin odanız değildi, bundan dolayı mı fikir vermediniz, öneri sunmadınız?
Peki ya şimdi?
Şimdimi sizin odanız oldu? Yaptığınız her boş işin geçici olduğunu unutmayın. Sizin bizim izlerimizi silmeye değil 4 yıl 14 yılınız olsa, yetmez. Logoyu değiştirebilirsiniz elbette ama odanın kurucularını yani beni, bizi değiştiremezsiniz… Logoyu silersiniz ama bizi silemezsiniz!
Bunu sakın unutmayın!
Unutur gibi olduğunuz anda odanın geçmişine bakın!
Ben oradayım ve hep orada olacağım! En başından en sonuna kadar.
Sizin artık odada bizim yaptığımız logoyla, koltukla, sandalyeyle uğraşmayı bırakıp “oda için neler yapabiliriz emlakçı arkadaşlarımıza nasıl destek olabiliriz” diye düşünüp projeler üretme vaktiniz geldi. Artık sahneye alalım sizi, oturmaya mı geldiniz?
Bu arada en iyi yaptığınız işi yapmışsınız yine… Mükellef bir kahvaltı organizasyonu daha vermişsiniz, kesenize bereket! Baktınız sesler gelmeye başladı, “hiçbir şey yapmıyor bu oda, yapılanlarıda ziyan ediyor” diye… Hoop hemen bir kahvaltı organizasyonu daha… Herkes susar, hem ağız doluyken konuşulmaz değil mi, çok ayıp! Siz işinizi bilirsiniz… Boşuna emanet etmedim size.
Şimdi yazıyı okuyan değerli yöneticiler kendilerine soruyorlar. “Biz ne yapıyoruz” diye. Duyabiliyorum… Ben söyleyeyim; kahvaltı yapıyorsunuz. Afiyet olsun!
Siz logoyu, tabelayı, masayı, sandalyeyi değiştirince çalışıyor gözüktüğünüzü düşünüyor olabilirsiniz. Ama dışardan size bakıldığında “Boşa kürek çekmek” deyiminden başka bir şey gözükmüyor. Ayrıca daha şimdiden gıcırdamalar geliyor kulağıma, çözeyim herkese anlatacağım.
Başkanınız yoğun konuşamıyor. Ne yapıyorsa artık! Konuşacak doğru birşeyi yok gerçi… Peki yirmi tane değerli yöneticiden meslektaşlarına mezar taşını, Kemder’i insanlara yapılan iftiraları anlatacak bir kişi yok mu? Buyrun sizi görelim, çalışanlar, siz neredesiniz?
Yazık odamızın bir basın sözcüsü bile yok. Zamanında bana laf atmaya çalışanlar şimdi neredesiniz, siz yapında biz görelim.
Ben sizin susturabileceğiniz basın mensubu değilim.Yöneticilik yaptığınız odanın kurucusuyum.Bilginize…  O yüzden daha çok çalışmalısınız ki ben de sizle gurur duyayım.
Kalın sağlıcakla…

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0857 TL 6.0614 TL
Euro
EURO
6.8088 TL 6.7816 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA